Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR rezonans wydechu


kiedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Sytuacja wyglada nastepujaco : Wyciety katalizator a w jego miejsce wstawiona zwykla rura. Srodkowy i koncowy tlumik nowe.
A wydech lekko pierdzi pewnie gdzies na łaczeniu przedmuchy. Wydech dostaje rezonansu przy 3 tys obrotów. Myślalem zeby w miejsce kata wspawac jakis tłumik przelotowy zeby wyciszyc wydech i pozbyc sie tego rezonansu. W sklepie wciskali mi strumienice. Koszt 50 zl. Co polecacie? Chodzi mi tylko pozbyc sie rezonansu i ewentualnie lekko wyciszyc uklad. Dzieki za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem tą sytuację swego czasu też w adr i powiem tak

żadnej strumienicy nie zakładaj bo efekt fiata 125p gwarantowany

ja zapodałem tak jak piszesz zwykły przelotowy tłumik 40cm długi i było w miarę dobrze w miarę bo jeszcze był słyszalny ten dzwięk starego fiata

jak możesz to załóż jak najdłuższy przelotowy i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ten dzwięk odpowiedzialny jest rezonans który dotyka środkowy tłumnik jak wymieniłeś i kupiłeś najtańsze zamienniki to co nie wstawisz zamiast kata to będzie i tak duzy fiat

sprawę przerabiałem w swoim adr w końcowym efekcie wpadł zamiast (strumiennicy) tłumnik przelotowy z taką zwęrzką oraz srodkowy i końcowy ori z 1.9 tdi i było już o niebo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko adr ma o 5mm grubsze rury od 1.9tdi i 1.6benz. bo te oba są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zapodać tam najlepiej przelotówke ? Moze jakas uzywka od czegos przypasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj przełomowy tłumik , nie kosztuje majątek.Takie rozwiązanie będzie najlepsze. Wiem bo miałem w ADR to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj przełomowy tłumik , nie kosztuje majątek.Takie rozwiązanie będzie najlepsze. Wiem bo miałem w ADR to samo.

Dzięki wielkie :) Napisze po weekendzie czy to coś dalo :)

przerabiałem tą sytuację swego czasu też w adr i powiem tak

żadnej strumienicy nie zakładaj bo efekt fiata 125p gwarantowany

ja zapodałem tak jak piszesz zwykły przelotowy tłumik 40cm długi i było w miarę dobrze w miarę bo jeszcze był słyszalny ten dzwięk starego fiata

jak możesz to załóż jak najdłuższy przelotowy i będzie git

Jutro jade po tłumik. Zalożyć przelotowy ze zwężką czy bez? co to wgl za roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...