Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BLB ciekienie olej co to takiego


michail55

Rekomendowane odpowiedzi

W silniku klapy gaszacej zbiera się olej z dolotu co powoduje rozszczelnienie się uszczelki pokrywy przez co olej wydostaje sie na zewnątrz,kapie na silnik i z pędem powietrza rozchodzi się po powierzchni przez co jest efekt niesamowitego wycieku oleju.

Ale dobrze tez może to być wina oringu uszczelniającego pokrywę filtra oleju - często mechanikowi nie chce się zmienić oringu,co po kilku krotnym ruszeniu olej wydostaje się na zewnatrz tworząc taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr masz wyżej czysty a to zaolejone to klapa gaszaca w którą włożony jest przewód powietrza doładowanego. A chyba ze to z tego połączenia tak sadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie z polaczenie a z kantu tego ponizej tak jak na foto tam jest duzo oleju i do tego co jakis czas kapie co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do aso,kup:
oring miedzy klapę gaszącą a egr
Oring uszczelniający przewód doładowania
Ten podzespół klapy gaszącej trzeba wyjąć, odkręcić pokrywkę silniczka, wylać z stamtąd olej którego nie powinno ogólnie tam być (lecz jest to już ich cechą/wada) porządnie to trzeba umyć wypłukać i poskładać do kupy i po temacie. -ten olej za nim się tam nagromadzi ponownie to minie kupę czasu.
Ja np się z frajerowałem kiedyś i przez ta wadę wymieniłem klapę na nową.dopiero po jakimś czasie mnie kolega z dużym stażem uświadomił.
Także puki klapa prawidłowo pracuje to nie ma sensu jej wymieniać z powodu tej wady.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. a powiedz mi jeszcze co to za wada ze w klapie gaszacej jest olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to olej który krąży w układzie powietrza doładowanego - wlatuje on do modułu klapy przez ośkę przepustnicy - gromadzi się tam z biegiem czasu uszczelka pokrywki nasiąka olejem wypycha ja na zewnątrz przez co potem jest efekt jak u ciebie.

może się to już z mieniło w nowych klapach.- ja rok temu do siebie zakładałem nowa klapę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra spoko wielkie dzieki. myslalem ze to jakas niesamowita awaria ze tak nie powinno byc. no nic wielkie dzieki ogarne to na dniach pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...