Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różne objętości tankowanego LPG


Gość ziXen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Znów :decayed:

Najprościej :

Raz zatankowałem gaz za 51L/98 zł, teraz przy teoretycznie pustej butli zatankowałem za 35L/65 zł. W międzyczasie tankowałem za 20, oraz 30 zł. Wszystkie tankowania odbyły się na stacjach BP. Nie wiem czy to istotne, ale co może być nie tak? Bo na pewno auto nie pali mi w przybliżeniu 7 litrów... Chyba że ma dużo do tego styl jazdy, a jeśli tak to auto widzi max ostateczne 120km/h oraz 3 - 4 tysiace obrotów ale to naprawde rzadko. Czy butla mogła się jakoś zblokować? Wiem że mogę to sprawdzić wyjeżdżając całą butlę, ale szczerze mówiąc mnie na to aktualnie nie stać, mam biedny okres, a auto niedługo czeka dłuższa trasa, i nie chciałbym tankować co 350 km (przy założeniu że auto pali 10L/100km).

Dziwny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze dotankowywać gaz po połowie zbiornika , potem znowu do tankowanie itd. W ten sposób w butli powstaje coraz większą poduszka powietrzna. Najlepiej jest wypalić wszystko do zera i dopiero tankować do fula. Temperatura też może mieć spory wpływ. Inaczej wejdzie gazu przy +35° a inne tankowanie będzie przt +20° .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tez kwestia gazu.

Mi zawsze na innych stacjach wychodzilo inaczej :P

Wg mnie nie ma sie czym przejmowac.

Tak samo na jednej stacji zrobisz wiecej km na zbiorniku a na innej mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie tak dlatego jeśli chcesz sprawdzić ile wejdzie lpg zrób kilka tankować na tej samej stacji. Wtedy błąd będzie najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku przy tankowaniu na stacji orlen wychodzilo mi na calym zbiorniku okolo 300km, auto mul, natomiast na stacji shell juz na calym zbiorniku wychodzilo mi okolo 330km i samochod mial chec jechac tak mialem za czasow astry f.

wiec raczej poprostu kwestia gazu i stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku przy tankowaniu na stacji orlen wychodzilo mi na calym zbiorniku okolo 300km, auto mul, natomiast na stacji shell juz na calym zbiorniku wychodzilo mi okolo 330km i samochod mial chec jechac tak mialem za czasow astry f.

wiec raczej poprostu kwestia gazu i stacji

Potwierdzam u siebie tez zauważyłem różnice ze tankujac na shellu przejezdzam wiecej km na całej butli ale wszystko tez zależy od stylu jazdy . :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę na ciśnienie panujące w dystrybutorze podczas tankowania? To też ma wpływ ile gazu wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np na PB raz mialem duzo wieksze spalanie, okazalo sie ze przyczyna jest wezyk powietrza ktory szedl doprzepustnicy. dawal lewe powietrze. nie wiem czy na lpg tez to ma wplyw ale moze warto sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...