Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hydrauliczny napinacz rozrządu


roverck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy w moim modelu jest hydrauliczny napinacz łańcucha rozrządu? Mam następujące objawy auto na zimnym silniku chodzi jak diesel, po rozgrzaniu cichnie, i druga objawa jadąc już na rozgrzanym silniku gdy dodaje mu gazu w momencie przyciśniecia pedału gazu słychać dziwny warkot jak auto przyśpiesza tak około sekundę dwie, i cichnie. Jest do denerwujące ten dzwięk słychać w wewnątrz jak i na zewnątrz auta. Co to może być może ciśnienie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest naprawde przesada, jakim ku*** trzeba byc ignorantem zeby nawet nie uzyc opcji szukaj, tutaj na pierwszej stronie w dziale 1.8 i 1.8t masz kilka tematow o napinaczu, cisnieniu oleju itd rusz, że myszka i szukaj gosciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udowodniłbym ci ze jest bo sam odpowiadalem na xxx takich postow/tematow ale naprawde nie chce mi sie tego szukac

po pierwsze zobacz czy masz wtyczke przy napinaczu pod wiązke(napinacz jest od strony kabiny za pokrywa zaworów), po drugie jedziesz na pomiar cisnienia oleju, nie zaleznie od wyniku w kolejnosci jest zwalanie michy/czyszczenie smoka(przy okazji plukanka silnika) jesli to nic nie da do wtedy bierzesz sie za wymiane napinacza wraz z lancuchem, zapni jeszcze vaga i zobacz czy nie wyrzuca bledu czujnika polozenia walka rozrzadu jesli tak masz pewnosc ze napinacz uj***ny

swoja droga na zimnym chodzi jak diesel a na cieplym cichnie? nie trzyma mi sie to kupy, na zimnym powinien chodzic normalnie bo olej jest gestrzy i napinacz odpowiednio napina lancuch cisnieniem oleju, dopiero jak olej sie rozgrzeje i co za tym idzie rozrzedzi powinien klepac jak rasowy diesel, tak czy siak zaczni od pomiaru oleju, na tej podstawie stwierdzisz czy masz sprawna pompe lub przytkanego smoka

ELO FILOZOFIE

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym też zaklepie ten elektro hydro napinacz już nie w jednej słyszałem jak zimnym napie...la

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...