Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik wilgotności powietrza (G355) uszkodzenie


cosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Taki błąd w układzie klimy wyskoczył podczas auto scanu w serwisie:

08-układ klima., wersja Basis, lewostronny układ kierowniczy
8K1820043AA
KLIMA 1 ZONE
kodowanie długi
Numer partnera 06325
8K1820043AA
H02
0036

1 Rozpoznano usterkę/usterki

00457 013 Wskazówka
Komputer sterujący sieci J519
Odczytać pamięć usterek
-----------------------
4G0907658A
Humidity_Sens
Kodowanie -----
Numer partnera -----
4G0907658A
H02
0002

1 Rozpoznano usterkę/usterki

01229 014
Czujnik wilgotności powietrza -G355-
uszkodzenie

Klima działa normalnie. Do czego służy ten czujnik? Do odparowania szyby?
Z tego znalazłem na forum, wygląda na to, że jest w lusterku?
Można to łatwo wymienić samemu?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wilgotności powietrza masz w podszybiu od strony pasazera ( przy wlocie powietrza do kabiny kolor brazowy )

Musisz sciagnac osłone podszybia aby dostac sie do niego.

Jesli jest uszkodzony to wymianka i po sprawie .

Trzeba pamietac aby nie pomylic z czujnikiem jakosci powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wklepuję do googla ten numer części, który wyświetla się przy błędzie (4G0907658A), to daje różne wyniki, raz czujnik wilgotności, raz jakości...
Czy możesz potwierdzić, że to ten element:
http://allegro.pl/audi-a4-07-13r-czujnik-powietrza-4g0907658a-i5117607682.html

?

Brązowe mają początek 4H0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wilgotności powietrza masz w podszybiu od strony pasazera ( przy wlocie powietrza do kabiny kolor brazowy )

wg ELSY czujnik wilgotności G355 jest chyba w lusterku Grzesiu, a jest możliwość braku posiadania tego czujnika przy podszybiu i za co konkretnie jest odpowiedzialny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość braku posiadania tego czujnika przy podszybiu i za co konkretnie jest odpowiedzialny?

Ten manual do Q3

http://manuals.co/workshop/Audi/Q3/Audi-Q3-Workshop-Manual/4606/66

mówi, że:

"Czujnik wilgotności mierzy wilgotność względną powietrza w kabinie i temperaturę przedniej szyby. W zależności od wyposażenia pojazdu, mogą być przypadki, że zainstalowany jest tylko czujnik deszczu i zmierzchu albo tylko czujnik wiglotności G355. W pojazdach wyposażonych w Automatic Light Control i automatyczną klimatyzację, czujniki deszczu, zmierzchu i wilgotności są połączone w jednym urządzeniu."

A tu instrukcja wymiany:

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk3/vehicle_electrics/electrical_system/lights_lamps_switches_inside_anti-theft_system/components_on_interior_mirror/removing_and_installing_humidity_senderg355_vehicles_without_main_beam_assist/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wilgotności powietrza masz w podszybiu od strony pasazera ( przy wlocie powietrza do kabiny kolor brazowy )

wg ELSY czujnik wilgotności G355 jest chyba w lusterku Grzesiu

W przedlifcie to tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wilgotności powietrza masz w podszybiu od strony pasazera ( przy wlocie powietrza do kabiny kolor brazowy )

wg ELSY czujnik wilgotności G355 jest chyba w lusterku Grzesiu

W przedlifcie to tak :)

a jakbym chciał go dołożyć to posiadasz może jakieś schematy i jakie części potrzebne do tego ustrojstwa? Szukałem w tej mojej Elsie ale znaleść nie mogłem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wilgotności powietrza masz w podszybiu od strony pasazera ( przy wlocie powietrza do kabiny kolor brazowy )

Musisz sciagnac osłone podszybia aby dostac sie do niego.

Jesli jest uszkodzony to wymianka i po sprawie .

Trzeba pamietac aby nie pomylic z czujnikiem jakosci powietrza

Panowie, rozumiem, że mam szukać czujnika po numerze 4G0907658A (tak jak w skanie)?

Znalazłem jeszcze taki schemat.

http://www.jimellisaudiparts.com/showAssembly.aspx?ukey_product=5596153&ukey_assembly=748362

Ten mój to jest nr 13 czy 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. W mojej audi a4 po lifcie mam zamontowany czujnik wilgotności o numerze 8U0955559. Korzystając z sytuacji zakupiłem włącznik auto na allegro i chciałem uruchomić automatyczne wycieraczki , światła i przy okazji camming home i living ale po kodowaniu wywala mi błąd na liczniku USZKODZONE ATOMATYCZNE WYCIERACZKI I SWIATŁA.
Przy skanowaniu mam trzy błędy 1-swith for head-up display 008implausible signal 2-switch for night-vision system 008implausible signal 3-rain and light recognition sensor (G397) 004 no signal /comunication. myślę ze przyczyna będzie ten czujnik wilgotności i przed kupnem nowego chciałem się upewnić czy jak kupie 8k0955559 jest to czujnik deszczu/światła czy wszystko będzie działało jak należy? Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam masz zakodowane?

Head-upa i kamery night vision w B8 nigdy nie było.

ja nic takiego nie kodowałem tylko w bajcie 22 z 0 na 1 sensor deszczu światła, może co musze odznaczyć ? a tak po za tum ten czujnik wilgotności chyba nie będzie działał z automatycznymi światłami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam masz zakodowane?

Head-upa i kamery night vision w B8 nigdy nie było.

ja nic takiego nie kodowałem tylko w bajcie 22 z 0 na 1 sensor deszczu światła, może co musze odznaczyć ? a tak po za tum ten czujnik wilgotności chyba nie będzie działał z automatycznymi światłami ???

Właśnie wróciłem z auta i te dwa pierwsze błędy head-up i night vision wyskakują jak tylko się ustawi włącznik świateł w pozycji auto może włącznik z alle..... jest uszkodzony???

8k0955559 przeciez nawet kształtem nie pasuje do twojego auta :hi: i nie bedzie działał

kolego ale przecież szyba jest oryginalna i tak pod lusterko musi być taki czujnik. Przecież inne auta tez maja automatyczne światła i maja taki czujnik pod lusterkiem

8k0955559 przeciez nawet kształtem nie pasuje do twojego auta :hi: i nie bedzie działał

kolego to do czego służy 8u0955559???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8u0955559 to jest czujnik wilgotnosci powietrza wystepuje on w kazym A4 POLIFT 2012-2015


8k0955559 to jest czujnik deszczu swiatła do modelu A4 2008-2012

Takze nie pasuje on do twojego modelu ( bład komunikacji) :hi:

Aby wszystko poprawnie działało to musisz załozyc 8U0955559C

Daj scan z MCE 09 bo te błedy Head-upa i kamery night vision są naprawde dziwne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8u0955559 to jest czujnik wilgotnosci powietrza wystepuje on w kazym A4 POLIFT 2012-2015

8k0955559 to jest czujnik deszczu swiatła do modelu A4 2008-2012

Takze nie pasuje on do twojego modelu ( bład komunikacji) :hi:

Aby wszystko poprawnie działało to musisz załozyc 8U0955559C

Daj scan z MCE 09 bo te błedy Head-upa i kamery night vision są naprawde dziwne :D

Kolego bardzo dziękuje za ta odpowiedz. A te błędy jak je skasuje to pojawiają się po włączeniu świateł w pozycji auto. Czyżby włącznik kupiony na allegro był uszkodzony dodam ze na starym włączniku bez pozycji auto nie pojawiały się te błędy. A scan mogę dopiero jutro wieczorem wysłać

Edytowane przez Piotr Piejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotke i numer tego włacznika bo moze z A6 C7 kupiłes


Spis czesci masz tu :hi:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/280544-etka-sprawdzanie-czesci/#entry4057986

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotke i numer tego włacznika bo moze z A6 C7 kupiłes

Spis czesci masz tu :hi:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/280544-etka-sprawdzanie-czesci/#entry4057986

Włącznik jest zamontowany i wszystkie światła działają wtyk tez pasuje. Ale wszystko możliwe jutro sprawdzę . Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...