Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB pytanie odnosnie czujnika walu


Sisiek26

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po podpieciu mojego 1.8T 163 km z oznaczeniem BFB wyskoczyło wiele błedów, ale najwazniejsze to pokazało: uszkodzony czujnik położenia wału oraz wałka rozrzadu lecz co do wałka rozrzadu to sprawdzajac jego parametry w komputerze to nie bylo odchylki zadnej. Mechanik powiedzial, ze by go nie wymienial jak na razie tylko czujnik wału. Jezeli chodzi o to co jest z samochodem to jest, a mianowicie szarpie czasem silnikiem i nie rowno chodzi tez. Co jakis czas widac , ze wskazaowka na obrotomierzu przygasnie i wystepuje w silniku przy ostrym gazowaniu odglos jakby spalania stukowego.Glos jest podobny do diesla gdy jest odpalany na plak lub samostart! dodatkowo ja zauwazylem ze wkreca sie na obroty wolno i schodzi tez wolno i co do mocy ja nie czuje tych 163 km. mialem poprzednio passata z silnikiem 1.9 TDi 131 km i w porownaniu z nim to lepiej sobie radzil. Czy to moze wszystko byc winne przez ten czujnik. Co do odpalania to wydaje mi sie ze pali normalnie kilka obrotow jak to benzyna i pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zaworek zwrotny odmy uszkodzony? sprawdz czy na odpalonym silniku ssie powietrze przez korek oleju jesli tak to jest uszkodzony zaworek jesli nie trzeba szukac dalej:Da czek nie mryga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek od oleju moge normalnie odkrecic jak co.. pytam o czujnik ze wzgledu zeby sie upewnic i czy tez waszym zdaniem to sa takie objawy.Wymieniac bede dopiero po weekendzie.


check i nic innego sie nie wyswietla jak co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień zaworek , skasuj błędy i zobaczysz co wyjdzie.

wymienilem czujnik polozenia walu na Bosch i nie widze zadnej poprawy. Czy konieczne jest podlaczanie pod komputer po wymianie i skasowanie bledu bo po zalozeniu tego nie zrobilem.

Ps. przy innym samochodzie jak wymienilem czujnik walu to bez podlaczania ponownego komputera bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień zaworek , skasuj błędy i zobaczysz co wyjdzie.

gdzie znajduje się ten czujnik położenia wału? silnik avj. niech ktoś fotke wrzuci bo za cholere nie moge w necie znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...