Lustro wewnętrzne z czujnikiem deszczu?

cosh

Witam. Kilka dni temu zakupiłem B8 po lifcie i dopiero poznaję auto, stąd laickie pytanie:
Czy to lusterko ma czujnik deszczu, czy tylko światła?

Czy można w inny sposób (np. na manetce) można poznać, czy auto ma tę funkcję?

Z góry dzięki za pomoc.

• Pomoc techniczna 1

Tak czujnik jest :) widąc to po kropce

Jesli posiadasz włacznik z funkcja AUTO to tez to potwierdza.

Dodatkowo masz w opcjach CAR włacz/wyłącz

Dzięki bardzo za odpowiedź.
Włącznik świateł mam z funkcją AUTO.
Czy dla deszczu też jest jakieś ustawienie auto na manetce, czy pokrętło od świateł załatwia wszystko?

Czy mógłbyś mi pomóc jeszcze w tym temacie:

Poczytaj INSTRUKCJE OBSŁUGI :) duzo ciekawych rzeczy tam odkryjesz

Włacznik ustawiasz w pozycji AUTO

Nie znam włoskiego :P

OK. wiem, że jest wrzucona na forum, w wolnej chwili poczytam :)

Dzięki :)

Na manetce masz mały przełącznik lewo-prawo (znaczek rosnące kreseczki) którym ustawia się czujnik deszczu np. żeby się wycieraczki załączały przy małym deszczu lub dopiero przy dużym, czyli po prostu mówiąc ustawiasz czułość sensora.

To ja się nabiję, jeśli można, z trochę pokrewnym tematem. Czy do B8 przedlift mogę założyć przednią szybę poliftową i czy lusterko od polifta da się wpiąć tak samo jak te przedliftowe (czy wtyczka ta sama?).

Pytam bo w zeszłym tygodniu dostałem kamieniem idealnie centymetr obok uszczelki i poszło...pęknięcie od razu na 15cm. Muszę wymienić szybę a chętnie bym wsadził akustyczną.

Pozdrawiam wszystkich!

Pozdrawiam wszystkich!

Szyba pasuje :) lusterko nie da sie zalozyc poniewaz jest inne mocowanie.

Wtyka pasuje jakby co .

Dzięki Grzegorz!

To doskonała wiadomość. W takim razie kupuję akustyka + lusterko z sensorem polift. Nie żebym bardzo ubolewał nad tym kamieniem bo w standardzie mam zwykłe lusterko, więc świetna okazja do pierwszego moda :banan: .

Swoją drogą czy ktoś może polecić jakiegoś magika albo warsztat w okolicach Poznania, który by mi to podpiął - najlepiej razem z chipem silnika stage 1? Jako ojciec dwójki małych dzieci na razie ani nie ma czasu ani sił nie starcza na próby rezania :) .

Grzegorz,

Świetny post:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/329738-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-2012-2015/ -

akurat dla mnie na czasie. Dzięki!

Znasz może numery katalogowe lusterek poliftowych bo na allegro nie zawsze widać jakie mają mocowanie (nie mówiąc już o tym, że zawsze piszą "pasuje do A4 B8 2007- . Jakby nie było różnicy czy przed- czy polift :facepalm: )? Gdybyś podał jeszcze nr kat. sensora to już bajka :)

No dobra, to ostatnia możliwa kombinacja - czy sensor przedlift pasuje do lusterka polift ?

Z lusterkami się dokopałem, gdyby ktoś potrzebował to wersje poliftowe ( z czterema zaczepami) mają oznaczenie katalogowe 8T0 857 511 XX YY(XX - kod literowy wersji np 8T0 857 511AB; YY - kolor np 8T0 857 511 AB 4PK(czarne))

wkleje ci fotki :) ........... i porównaj , całkiem inne mocowanie

Dodatkowo brak komunikacji bedzie jak wrzucisz z przedlifta do polifta i na odwrot

Wazna rzecza jest aby czujnik mocno dolegał do gelu ( szyby ) inaczej nie bedzie działał prawidłowo jak bedzie deszcz padał itd.

POLIFT

Y7_011.jpg

PRZEDLIFT

sensork.jpg

Czyli innymi słowy nie mam co wsadzać szyby i lusterka poliftowego do przedlifta bo nie zamocuje przedliftowego sensora (warunek komunikacji z MCE09), chyba że kombinowałbym z mocowaniem?

Parafrazując maksymę o naszych kopaczach - Miało być pięknie a skończyło się jak zawsze... :)

Dzięki za wyjaśnienia i foty bo już prawie szybę zamówiłem. Zostanę w takim razie przy częściach przedliftowych - też będzie gitara.

Włacznik ustawiasz w pozycji AUTO

Hmm przetestowałem i okazało się, że manetka jednak musi być ustawiona w pozycji tych rosnących kresek (o których pisał andynl).

U mnie jest tak żeby czujnik deszczu działał musi być manetka w górze na pierwszym stopniu

A pokrętło nie musi być na auto

I czujnik deszczu działa

Mam pytanko czy jak mam czujnik deszczu i zmierzchu to jak kupie lusterko fotochroma to podejdzie bez ciągnięcia kabli????

lusterko to całkiem inna kabelkologia :wink:

opis masz na FORUM :)

lusterko to całkiem inna kabelkologia :wink:

opis masz na FORUM :)

Dzięki