Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Inspekcja olejowa - ciekawostka


Cineksik

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie oleju, skasowaniu inspekcji olejowej i odczekaniu kilkuset km licznik pokazał że do następnej wymiany 20000 km. Wszystko byłoby ok ale... zamiast odliczać wstecz on zaczął narastać i teraz mam 20400 km :blink:. Nie wiem co mogłem zrobić źle? Robiłem wszystko tak jak w wątku o kasowaniu inspekcji (ustawienia dla trybu LL), może poza jednym wyjątkiem - ustawiłem czas do następnej wymiany oleju na 12 m-cy. Z góry dzięki za wszelką pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie ten sam problem. Kilometry idą sobie do przodu, natomiast licznik dni upływa normalnie. Sam nie wiem o co chodzi, więc się podłączę do tematu. Rozumiem, że nie da się tego skasować jakoś skrótami klawiszy na desce???

PS Chciałbym również przestawić zegar z LL na ok 15k km - czy można to tylko za pomocą VAG'a zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić VAGiem ?

Wiem odgrzewam schaba strasznego :cool1:

Mam LL ustawiony. Pokazuje mi teraz do wymiany oleju 15200km

Dziś zalałem MOTULa specyfic 505.01 :gwizdanie:

Jak przestawić to VAGiem żeby pokazywał wymiane co 15000km ?

wcześniej wymieniłem olej i koleś mi skasował inspekcje, ale nadal miałem ustawiony tryb LL i pokazywał 30.000km do następniej wymiany.

Teoretycznie teraz jest OK bo pokazuje 15tys km do wymiany ale przy następnej wymianie będzie oczywiście znowu 30tys km :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Gdy kupiłem auto wyswietlało się service in 19100. Powoli spadało, aż do 10900. Teraz zaczeło wzrastać pomimo, że jest coraz więcej kilometrów na liczniku. Najpierw skoczyło na 11000. Teraz już mam 11200. W międzyczasie przy 10900 zapaliła mi się mała ilość oleju. Dolałem Castrol longlife i wszystko ok, ale może mu się coś pomieszało.

Nie wiem co z tym zrobić. Czy ktoś kombinował przy liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem longlife ma dynamiczny interwał i w dużej mierze zależy od trybu jazdy (miejski/trasa), ilości uruchomień, i na pewno czegoś jeszcze. Może wzrastający zasięg to kwestia przejechania dłuższej trasy w spokojny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...