Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaz półosi


lexyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje wyciagnac półos do wymiany oslony przegubu wewnetrznago, ktos podpowie co odkrecic, co i jak, z góry dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona metalowa manszety przegubu do odkręcenia- 3 śruby, później 6 śrub na flanszy od strony skrzyni biegów, 1 śruba od strony koła, kierownicą skręcić do oporu i jak trochę pogmerasz to półośka wyjdzie, nie ma potrzeby rozpinania wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie poszło tak jak piszesz, nawet osłony nie trzeba odkręcać, dodam iz do wymiany osłony przegubu wewnętrznego potrzeba zdemontować przegub zewnetrzny

Wielkie dzięki za pomoc, dzięki tobie nie rozpinałem wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie jakim kluczem odkrece sruby na flanszy skrzyni? I jakim srube przegubu zewnetrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie jakim kluczem odkrece sruby na flanszy skrzyni? I jakim srube przegubu zewnetrznego?

jeśli dobrze Cię zrozumiałem to do odkręcenia 6 śrub półośki od flanszy skrzyni jest bodajże klucz spline 8 a do odkręcenia półosi z piasty jest imbus 17mm chyba że masz śrubę sześciokatną to klucz chyba 24mm lecz jeśli chodzi Ci o odkręcenie flanszy od skrzyni to jest to imbus 6 lub 8mm

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: gdzie znajdę w internetach osłonę gumową przegubu wewnętrznego? jakoś wujek gogle nie chce mi pomóc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2015 o 19:45, lexyy napisał:

dodam iz do wymiany osłony przegubu wewnętrznego potrzeba zdemontować przegub zewnetrzny

nie trzeba.

wymianę osłony jak i samego przegubu można robić na aucie bez odkręcania jej z piasty i wyciągania półosi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z góry przepraszam za odkop tematu ale jutro zabieram się za wymianę osłony przegubu wew.półosi prawej. Będę to robić sam i pytanie, czy lepiej to robić na kanale czy bez i czy da się bez wyciągania półosi ? Co muszę odkręcić i na co zwrócić uwagę ? Robię to 1szy raz. Osłonę zew.już wymieniałem kiedyś ale to było w moim poprzednim samochodzie Ibizie, tym razem poszła mi wew. w  A4'ce. Kupiłem osłonę LOBRO, myślę że jakość będzie OK...

Ile czasu muszę poświęcić na to?

Proszę o pomoc i wskazówki. Z góry wielkie dzięki ;)

Edytowane przez pawlo_SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 13:13, pawlo_SL napisał:

Witam

Z góry przepraszam za odkop tematu ale jutro zabieram się za wymianę osłony przegubu wew.półosi prawej. Będę to robić sam i pytanie, czy lepiej to robić na kanale czy bez i czy da się bez wyciągania półosi ? Co muszę odkręcić i na co zwrócić uwagę ? Robię to 1szy raz. Osłonę zew.już wymieniałem kiedyś ale to było w moim poprzednim samochodzie Ibizie, tym razem poszła mi wew. w  A4'ce. Kupiłem osłonę LOBRO, myślę że jakość będzie OK...

Ile czasu muszę poświęcić na to?

Proszę o pomoc i wskazówki. Z góry wielkie dzięki ;)

Jak masz dobry podnośnik albo najazdy to można bez kanału robić. A ile czasu?..... Jak Ci się będzie chciało to zrobisz w godzinę, ale najlepeij mieć ze 3 w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...