Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR + Honda Accord Tourer VII Type S


skubiszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Historia zakupu auta nie jest mocno pokręcona.

Z narzeczoną doszliśmy do wniosku, że potrzebne nam drugie auto. Fundusze nie były jakoś mocno wysokie z racji iż szykujemy się do wesela więc padła koncepcja zakupu audi ponieważ z reguły nie rdzewieją a kupić padło nie jest trudno. Poszukiwania zacząłem od forum bo można trafić fajne auto od "zaufanych" ludzi.

I tak w czerwcu udałem się do Szczecina oglądać niżej przedstawione auto. Kolega Prezesik - Mariusz miał wystawione je tylko w dziale sprzedam na forum, auto wymaga dopieszczenia estetycznego z zewnątrz natomiast mechanicznie oprócz wahacza do wymiany wszystko było pico bello. Auto miało delikatnego klapsa w tyłek, poprzedni właściciel w miarę możliwości po prostował co się dało jednak klapa bagażnika mocno strzelała przy zamknięciu. Zdjąłem zderzak, po prostowałem jeszcze co się dało, zderzak został przelakierowany, klapa ładnie się domyka, lewa strona zderzak-nadwozie spasowana poprawnie, przedni zderzak spasowany z błotnikami. Wymieniłem sprężyny tylne oraz nowe odboje amortyzatorów ponieważ stare zakończyły żywot.

Auto ma być typowym wozidłem, wygodnym, trwałym i w tej roli idealnie się sprawdza. Zrobiliśmy nim już 6 tys km i poza wymienionymi wahaczami górnymi przód prawa strona nic innego się nie dzieje. Nie bierze oleju, nie prycha, nie kopci, wszystko jest tak jak ma być :-)

Audi A4 B5 Avant 1.8 20V + LPG Stag

ROK: 1999
MODEL: 8DZ
SILNIK: 1.8 20V 125PS ADR
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: seria, centralny z pilota z domykaniem szyb, podgrzewane i el. składane lusterka, climatronic, 4 x el. szyba, 4 x airbag.
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria,
UKŁAD HAMULCOWY: seria,

BODY-KIT: seria
ŚRODEK: siwa materiałowa tapicerka w idealnym stanie
CAR-AUDIO: BOSE 9 Głośników
KOŁA: zima - 195/65 R15 Sava Eskimo s3+ , lato - 225/45/1 R17 felgi S-line z Audi A6C6. opony Bridgestone Potenza re050A
MOC: seria

Tak auto wyglądało w dniu zakupu

lid3833z.jpg

9eepprdk.jpg

Doszły nowe felgi bo narzeczona nie mogła na tamte patrzeć więc zostały na zimę

7guoc3e6.jpg

a tu z moim autkiem

Honda Accord 2005r VII gen pakiety Type S.

6q8ffezf.jpg

8o68wrc3.jpg


to się rozpisali :D

Edytowane przez skubiszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne auto i dobre kolo sam miałem takie maluj wnęki w felgach na czarno będzie git w dół z nią i z przodu lampy wkładaj na polift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.


w końcu nastąpiła zmiana lamp na poliftowe. Światła zakupiłem od kolegi z forum i wszystko jest ok. Muszę kupić porządne żarówki bo fakt mijania świecą o niebo lepiej niż na starych lampach, jednak do ideału trochę brakuje.

Wszystko działa bardzo dobrze, problemów ze światłami nie mam. Silniczki pracują, światła długie miazga

Przerobiłem oczywiście wtyczkę przy kierownicy aby światła mijania nie gasły po zapaleniu długich.

obecnie felgi szykują się na regeneracje i opony letnie już przygotowane do założenia

w sobotę czeka mnie wymiana kompletu amortyzatorów. Przód delphi tył monroe już kupione.

d055288ccbc4.jpg

6ea7140d16e6.jpg

cbfcbc86c362.jpg

Edytowane przez skubiszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi niech dalej dobrze wam służy :)

Z tym wachaczem to dziwne bo nic nie było słychać :) ale cóż auto ma swoje lata i zawsze coś może sie sypnąć . Pytanie do sprężyn po wymianie dużo poszedł do góry ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w tym sęk, że nie dużo, całe szczęście nie były drogie

Teraz w sobotę zmieniam amortyzatory bo przód po 50% ma, tył co prawda ok ale wydaje mi się, że to wina właśnie amorków że tak nisko tył siedzi. Ogólnie muszę jeszcze pobawić się wtyczką airbagów przy fotelu bo czasami zapala się kontrolka jak fotel przesunę. Czekam na cieplejsze dni bo garaż nie ogrzewany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę przy fotelu najlepiej zalutowac i po kłopocie .

Tył pamiętaj ze masz tam butle z gazem i ona zawsze będzie niżej siedzieć niż normalna bez gazowni.

Amorki raczej nie maja nic do tego ze siedzi niżej a raczej obciążenie w bagażniku .

Kiedyś jak zgłębiałam temat to mówili ze wymiana sprężyn pomoże i pójdzie do góry ale nie sprawdzałem bo aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja własnie wymieniłem i nic :) ale amorki w hondzie jak zmieniałem to poszła ładnie w górę. W sumie i tak amory będę zmieniał więc tak czy owak temat się wyjaśni po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...