Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Radio nie czyta mi płyt CD - ERROR 1


Sagan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i potrzebuje pomocy! :wallbash::confused4:

Właśnie odkryłem, że radio w moim samochodzie (nowozakupiony z USA) nie czyta mi płyt CD. Mam seryjne radio Audi Symphony II by Matsushita. W momencie gdy wkładam płytę wyświetla mi się komunikat ERROR 1. Sprawdziłem i błąd ten oznacza, że płyta CD jest brudna/nieczytelna. Tyle, że płyty są czyste i na innych odtwarzaczach cykają bez problemu. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że zanieczyszczony jest laser, bo auto dosyć długo stało no i podobno warsztat, w którym stało się palił. Auto jak kupiłem faktycznie było lekko przyczadzione wewnątrz, więc może i radio w środku ucierpiało.

Mam pytanko wobec powyższego, ma ktoś może pomysł jak usunąć tą usterkę? Może ktoś się orientuje czy da radę wyczyścić laser specjalnymi płytami do czyszczenia? Nigdy czegoś takiego wcześniej nie używałem i nie bardzo wiem czy w ogóle można to robić w samochodowych radiach.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi!

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować płytą czyszczącą (najlepiej taka na której "włoski" zakrapla się specjalnym płynem)

Jak nie da rady to ręcznie trzeba.

Wyciągasz sprzęt, rozbierasz i czyścisz.

Nie używaj spirytusu ! Dioda w laserze może być z tworzywa sztucznego a wówczas zmatowieje i wtedy laser do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyciągnij radio i zanieś do jakieoś punktu zapłacisz 20 zł za czyszczenie ale będziesz miał pewność że jest profesjonalnie zrobione, a jeśli to nie będzie wina laseru to od razu dowiesz sie w czym tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogła płyta czyszcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo prawdopodobne jest ze winny jest brudny laser. Ostatnio mialem do czynienia z radiem mercedesa ktore nie czytalo plyt, laser w nim byl czarny - wystarczylo wyczyscic i wszystko dziala jak nalezy.

Nie polecam plyty czyszczacej, czasami moze narobic wiecej szkod niz pozytku i nie zawsze pomaga.

Zreszta, fabryczne radia maja budowe modulowa i bardzo latwo jest sie tam dostac do lasera.

Nie ma sie czego bac. Chwila moment i masz zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...