Skocz do zawartości
IGNOROWANY

trzęsie silnikiem po wymianie pompek


piotrka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy.

Oddałem autko do zwiekszenia mocy.

Audiczka a4 b6 1.9 AVF Q.

Miałem pomki serię BA które według oceny elektronika u którego robie program stwierdził że juz są niedomagające.

Próbował na nich coś zrobic i był problem z dołem a takze góra tez była niezadawalająca - dziury, pedał w podłogę a mocy nima.

Oddałem pompki do sprawdzenia na stole i według testu rzeczywiście wyszły słąbo.

Nadmieniam, że na w/w pompkach silnik pracował równiutko bez telepania silnikiem itp.

Po sprawdzeniu kondycji BA elektronik stwierdził ze nic mi z programem nie zrobi dopóki nie wymienię pompek.

Zakupiłem koncówki wtrysków AL nowe bosch i oddałem je w Kunowie do skompletowania z korpusem AL tak zeby był kpl.

Odebrałem po dwóch dniach od pompiarza, który poinformował mnie, że pompki z moimi końcówkami nowymi bosch są zregenerowane i w bdb kondycji jak nowe.

Zawiozłem je do swojego elektronika, króry po zamontowaniu ich stwierdził, że strasznie szarpie, telepie silnikiem.

Stwierdził, że jest cos nie tak z pompkami i trzeba je reklamować.

Doradźcie o co kaman bo mam juz powyzej tego jezdzenia od pompiarza do elektronika i ciągle cos jest nie tak.

A poza tym jak koncówki założył oryginalne AL bosch to znaczy ze w korpusach moze byc coś nie tak?

Nadmieniam, że w komputerze zostało przeprogramowane na AL z BA .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik chodził równo i miał moc , to twoje stare pompki były sprawne :decayed:

Ten Twój niby -tuner wstawił chociaż auto na rolki przed robotą i dał Ci po tym jakieś kreski na papierze albo w pliku ? :naughty:

Gościu co robił pompki to w twojej okolicy polecana firma, bez negatywnych opinii innych użytkowników ?

Podczas montarzu pompek były zachowane wszystkie wymagane procedury ( wymiana uszczelniaczy, ,śrób mocujących pompki, pompowtryski zostały prawidłowo wyregulowane ) ?

Pompki BA i AL niby są wymienne w AVF-ie , ale czy na pewno można żąglować sobie ich częściami składowymi pomiędzy sobą ?

Trochę tych pytań się ciśnie na usta i powiem Ci że sytuacje masz do niepozazdroszczenia, pompiarz z elekrykiem będą teraz grali w ping-ponga a Ty nie masz nawet starych pompek, by wrócić do serii ( jeżeli w ogóle Twój tuner zrobił back up ori programu ) :kox:

Na pewno telepanie silnikem jest związane z nie równą mocą generowaną w poszczególnych cylindrach, mechanizm korekcji dawek najwyrażniej nie jest sobie z tym w stanie poradzić, bo po prostu różnice są za duże :decayed:

Przyczyn może być wiele, żeby coś konkretnie wydedukować , to trzeba znać odpowiedzi na wyżej postawione pytania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję podjechać do dobrego tunera, który Ci napisze program pod nowe pompki. We Wrocławiu nie powinieneś mieć z tym problemu.

Miałem podobną sytuację. Wymiana pompek BQ na AL powodowała rzucanie silnikiem. Pierwsza opinia, że z pompowtryskami jest coś nie tak.

Uparłem się, że są w porządku, bo były sprawdzane na stole. Zmiana softu była rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję podjechać do dobrego tunera, który Ci napisze program pod nowe pompki. We Wrocławiu nie powinieneś mieć z tym problemu.

Miałem podobną sytuację. Wymiana pompek BQ na AL powodowała rzucanie silnikiem. Pierwsza opinia, że z pompowtryskami jest coś nie tak.

Uparłem się, że są w porządku, bo były sprawdzane na stole. Zmiana softu była rozwiązaniem :)

Dzięki Kolego. Tak właśnie zrobiłem a mianowicie zmieniłem tunera poprzedni nadpisał program pod Al ale nie zmienił bipów i trzęsło, tylko stwierdził, że moje zregenerowane pompki na nowych koncówkach boscha nadają się do kosza. Pojechałem do drugiego, poleconego tunera, podpiął się z kompem wyjechaliśmy i od razu stwierdził, że poprzednik nie zrobił programu do konca pod AL. Teraz silnik chodzi jak powinien. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...