Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zalewa przy fodaniu gazu awt

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, jest taki problem. Jadę spokojnie i wvpewnym momencie pedal od gszu w podłogę. Wtedy występuje dlawienie i nie wiadomo o co chodzi. Jest jeden błąd, czujnik położenia walka rozrzadu strona 1. On moze powodowac takie klopoty? Turbo też jakby wyżej wstawalo.

Opublikowano

A co z błędami? Sprawdź bo może sonda niedomaga.

Opublikowano
  • Autor

Jest tylko ten jeden który wymienilem wyżej.

Co dziwne to nie występuje to zawsze. Jak jest dobrze rozgrzany to jest ok

Opublikowano

Jeśli tylko jest ten błąd czujnika i nic innego to możesz jeszcze raz dla pewności sprawdzić błędy ale innym vagiem. Jeśli się potwierdzi to wymień czujnik.

Opublikowano

Zmień czujnik i zapomnij o problemie

Opublikowano
  • Autor

Bledy kilka razy sprawdzane. Zawsze kasowane i po paru km pojawia się błąd czujnika i kontrolka na desce. Moze jutro znajde chwile czasu to się zajme nim.

Czujnik zmieniony a ona dalej przy pelnym bucie zalewa lub nie dolewa. Efejt taki że nie jedzie jak powinna i czuc poszarpywanie

Opublikowano

Napisz dokladnie numer bledu, poza tym jak zwykle bez logow to szklana kula zostaje.

Opublikowano
  • Autor

No nie koniecznie :) mam gdzieś dynamiczne z chyba 001 003.

Podmienilem cewki z drugiej i kilometr proby i wszystko ok. Chyba to one.

Po za tym czujnik wymieniony, chodzilo o napinacz lancucha, bledu narazie nie ma.

P.S Łukasz13 pytalem Cię kiedyś o b6, już wiem co.

Noo pocieszylem się.

Wyskoczyl znow 16396- nastawnik walka rozrządu.

Opublikowano

nastawinik ? a z rana zagra sobie silnik jak zimny przy odpalaniu ?

Opublikowano
  • Autor

Tak delikatnie tak. Ale w drugim samochodzie też zadzwoni i nie ma błędu żadnego.
Zmieniłem dziś filtr oleju i co, 25km przejechane, turbo czerwone, ale check nie zapalił się. Tak się zastanawiam czy ma związek błąd 16396- nastawnik walka rozrządu z ciśnieniem oleju...
W poniedziałek zrobię pomiar. Na rozgrzanym powinno być około 2.5?

Opublikowano

nastawni wlasnie z rana sobie lubi zagrac,niestety trzeba to zrobic

jezeli pytasz o cisnienie oleju nie wiem jak w twoim BFB ale powinno byc powyzej 3tys na rozgrzanym silniku 5-tka. Na wolnych okolo 2

Edytowane przez hunter91

Opublikowano
  • Autor

Tu mowimy o innym silniku AWT/AVJ chociaz i BFB to to samo.

Tak więc, na rozgrzanym wolne obroty 1.8-1.9,

3tys rpm 4bary. Trochę malo na wyższych obrotach. Teraz pytanie co. Pompa czy nastawnik :)

Opublikowano

Smog?

Opublikowano
  • Autor

Smok czysty.
Napinacz wymieniony. DV, cewki, świece ok.
Przy pełnym bucie dalej nie ma siły jechać, tylko buczy, ale nie zawsze. Sytuacja taka, jadę sobie na 1 biegu jakieś 1500rpm i wciskam gaz do oporu a tu buuu i przyspiesza jak 1.6...
Jakieś logi dynamiczne http://vaglog.pl/log_230488.htmlwidzę, że przeplywka mało liczy, przy 4160 tylko 56.39 g/s

Opublikowano

Przeplywka za malo pokazuje, sonda caly czas przez to na ubogo, dolot jest szczelny? Zrob reszte logow, 002+033, 115+118.

Opublikowano
  • Autor

Przeplywka podmieniona z innego i jest ok. Tak więc wnioskuję że on jest sprawcą zamieszania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.