Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stuki w zawieszeniu lub kolumnie, proszę o diagnoze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, od jakiegoś czasu podczas kręcenia kierą, głównie przy ruszaniu, cofaniu, najbardziej słyszalne podczas odpalenia słychać trzaski z przodu samochodu, możecie pomóc w diagnozie?

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pdRs6aihZxY"frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Maly update, z okazji deszczowej autry, zauwazylem, ze stukanie ustapilo, albo jest mniej slyszalne, moze to jest jakas podpowiedz gdzie nalezalo by szukac przyczyny :)

Edytowane przez Gentleman

Opublikowano

jak słychać to również przy odpalaniu silnika to moze nic w zawieszeniu nadwozia a problem tkwi w zawieseniu silnika/skrzyni że tak strzela. na filmie trzaski występują podczas manewrowania (z tego co zaobserwowałem) gdy koła się toczą i manewrujesz pedałem sprzegła - wiec silnik na poduszkach pracuje przedewszystkim na Lewa poducha najbardziej pracuje bo się unosi.

Opublikowano
  • Autor

No nie do konca. Podczas odpalenia nic nie stuka. Nie ma roznicy czy operuje sprzeglem czy nie, moze ten film tak sugeruje, ale zasadniczo podczas manewrowania kierocnica niezaleznie od tego czy sie tocze czy ruszam ze sprzeglem to stuki sa slyszalne.

Opublikowano

a czy ten stuk takze powstaje podczas krecenia kierą gdy koła nie dotykają ziemii...? - aczkolwiek moze niebyc nic bo wtedy nie ma obciazenia na układ kierowniczy jak i zawieszenie... kurcze moze któras tuleja na dolnym wahaczu tak strzela lub któryc sworzeń wahacza....

Opublikowano
  • Autor

Osobiscie obstawiam cos w zawieszeniu, tym bardziej, ze jadac po kostce cos sie juz tlucze, no nic, bez diagnostyki na trzepakach etc z fusow raczej nie powroze. Nie sprawdzalem na uniesionych kolach. Ale np podczas krecenia bez ruchu stuku nie ma. Nie ma go tez gdy jest uklad/czesci mokre, np po deszczu. Generalnie najbardziej slyszalne to bylo w upalne dni.

Edytowane przez Gentleman

Opublikowano

może tuleje ławy przedniego zawieszenia... któraś jest zerwana i tak skrzypi/strzela.... osobiscie nie miałem przypadku ale ponoć tez są jakieś hałasy w zawieszeniu gdy wytłuczony jest otwór w zwrotnicy w którym siedzi tuleja sworznia wahacza dolnego tylnego (banana/reakcyjnego) i w tym przypadku do wymiany jest zwrotnica...

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie, w temacie troche udalo sie pogmerac bylo troche czasu i podejzenie tych stukow to chyba jednak magiel. Na wylaczonym silniku na postoju jak porusza sie szybko kiero lewa/prawa to slychac stukanie gdzies z przekladni. Na krzyzaku itp nie ma luzow. Wyglada to tak jakby gdzies z czesci w tej gumowej obudowie, magiel chyba do regeneracji ?

Druga sprawa, zaobserwowalem tez male luzy na lozyskach przy skrzyni biegow. Jak powazny jest to problem i czy powinienem sie tym szybko martiwc?

Edytowane przez Gentleman

Opublikowano

Na wyłączonym silniku każdy magiel będzie stukał, sprawdza się na odpalonym aucie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.