Skocz do zawartości
IGNOROWANY

metaliczne stuki (a'la cykanie) przy skręconych kołach


tygrysek83

Rekomendowane odpowiedzi

to gościu na tej stacji jakiś mało ogarnięty musi być :) przecież tam nie ma aż tylu elementów żeby nie trafić na ten który wydaje odgłosy, przynajmniej jak siedzi pod samochodem to mógłby usłyszeć z której to strony, zawęzić obszar poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z diagnozowaniem jest tutaj taki, że na szarpakach nie widać żadnych luzów, a cykanie słychać podczas toczenia się kół...

filmik:

21-23 sekunda

Dzisiaj byłem w garażu, wymieniłem górny wachacz przedni, gdy rozebrałem okazało się, że gumy są już popękane, smar wycieka ze swożnia... przyglądnąłem się też drugiemu, no i niestety, też nadawał się do wymiany. niby nie był luźny, ale gumy były już naderwane. Więc za jednym rozebraniem poszły 2 górne.

2b66c72f2ce4bde9m.jpg

2e56b3e7dcb50319m.jpg

[url=]6eddb77d3f7e4b7cm.jpg[/url]

No i w sumie zonk... na dolnych wahaczach nie widać luzów, dwa wahacze wymienione... i nadal cyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysek u mnie dokładnie to samo :decayed: jak moj serwis powiedzial ze zwrotnice trzeba wymienic, to znaczy ze trzeba :decayed:

zobacz gdzie wchodzi dolny prosty wahacz ;) tego nie wyłapiesz łomem ani niczym

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi odpadają z mojej strony: ten sam efekt na 7'' Alu i 6'' stali z innym ET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po temacie.

problem zlokalizowany (dzięki sugestii Ans).

od czasu "doraźnej naprawy" minęło kilka dni... pochwale się wynikiem.

do operacji użyłem kleju, który po wyschnięciu przybiera właściwości matalu "chester molecular"

69a419822c4f5032m.jpg

próbowałem odpiąć wahacz prowadzący ze zwrotnicy, ku mojemu zdziwieniu sworzeń zszedł razem z tą tulejką ze zwrotnicy. czyli zonk.

Ale nic straconego, nie zbijałem tulejki ze sworznia, uznałem, że skoro tak mocno na niego wszedł, niech tak zostanie. Przesmarowałem tulejkę mieszanką w/w kleju, zmontowałem wahacz na swoje miejsce, kilka godzin schnięcia, i.... sukces, nie cyka, nie skrzypi.

Myślę, że jest to doraźne rozwiązanie, ale dzięki temu mam pewność co to cykało, wiem teraz gdzie problem siedział. Jeśli wytrzyma dłużej, to ok. Jeśli nie, wtedy trzeba myśleć o wymianie zwrotnicy.

Edytowane przez tygrysek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc podpiąłem się pod ten, bo mój problem jest podobny i mam nadzieję, że ktoś z kolegów mi doradzi.

Otóż prz skręconuych kołach (przeważnie w prawo) przy ruszaniu, czy to do przodu czy doi tyłu, słychac głośne strzelanie (metaliczny odgłos). zakładałem od razu, że to przegub zewnętrzny, jednak mechanior powiedział mi, że to nie to, że przegub w inny sposób słychać. Stwierdził, iz prawdopodobnie jest piasta pęknięta czy coś, i że zwrotnica do wymiany- jego przypuszczenia, też nie jest pewien. Dodam, że przy jeździe na wprost nic się nie dzieje. Niedawno miałem przegląd techniczny i zawiecha była wnikliwie sprawdzana i było wszystko OK. Może ktoś coś miał podobnego, nie chcę się ładować w niepotrzebne koszta. Przeglądałem forum, nic w tym temacie nie znalazłem. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym stawiał na przegub zewnętrzny, prosty sposób wymontuj pół ośkę i zobacz czy przegub nie ma luzów jak ma to wymiana i śpisz spokojnie.

Coś mi się wydaje ze mechanik chce trochę więcej zarobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sytuacja skończyła się wymianą przegubu, a przy okazji piasty która się rozsypała przy zdejmowaniu przegubu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trochę" :decayed: czasu minęło od rozpoczęcia tematu .

Może ktoś rozpracował dokładnie co jest powodem takiego cykania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku cykanie było przez te tuleje w zwrotnicy (opisywałem w tym temacie).

Ale faktem jest, że przegub też jest możliwy.

Połóż się pod auto, złap ręką za polos i spróbuj obrócić względem osi. Jeśli się da, to przegub ma luzu. Będzie to niewiele (wyczuwalne w rece), ale poczujesz.

W przypadku tej tulei, to w momencie gdy będziesz chciał wyjąć sworzen ze zwrotnicy, jeśli tam jest luz, będzie chciała wyjść razem z wahaczem.

W moim przypadku cykanie było przez te tuleje w zwrotnicy (opisywałem w tym temacie).

Ale faktem jest, że przegub też jest możliwy.

Połóż się pod auto, złap ręką za polos i spróbuj obrócić względem osi. Jeśli się da, to przegub ma luzu. Będzie to niewiele (wyczuwalne w rece), ale poczujesz.

W przypadku tej tulei, to w momencie gdy będziesz chciał wyjąć sworzen ze zwrotnicy, jeśli tam jest luz, będzie chciała wyjść razem z wahaczem.

Edytowane przez tygrysek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku cykanie było przez te tuleje w zwrotnicy (opisywałem w tym temacie).

Ale faktem jest, że przegub też jest możliwy.

Połóż się pod auto, złap ręką za polos i spróbuj obrócić względem osi. Jeśli się da, to przegub ma luzu. Będzie to niewiele (wyczuwalne w rece), ale poczujesz.

W przypadku tej tulei, to w momencie gdy będziesz chciał wyjąć sworzen ze zwrotnicy, jeśli tam jest luz, będzie chciała wyjść razem z wahaczem.

W moim przypadku cykanie było przez te tuleje w zwrotnicy (opisywałem w tym temacie).

Ale faktem jest, że przegub też jest możliwy.

Połóż się pod auto, złap ręką za polos i spróbuj obrócić względem osi. Jeśli się da, to przegub ma luzu. Będzie to niewiele (wyczuwalne w rece), ale poczujesz.

W przypadku tej tulei, to w momencie gdy będziesz chciał wyjąć sworzen ze zwrotnicy, jeśli tam jest luz, będzie chciała wyjść razem z wahaczem.

dzięki za info :thumbup1:;)

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...