Skocz do zawartości
IGNOROWANY

metaliczne stuki (a'la cykanie) przy skręconych kołach


tygrysek83

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie dopadł dziwny przypadek...

Wszystko dzieje się podczas skręconych kół w prawo lub też zdaża się to przy prostych kołach i hamowaniu...

Podczas ruszania (1 bieg, wsteczny także), choć nie widzę związku z dodawaniem gazu, bo podczas toczenia się także słychać takie dziwne cykanie, podobne do dźwięku uderzających o siebie łyżeczek w kuchni.

Cykanie nie jest tak jakby cykliczne, słychać je w różnym odstępie czasowym (koła się kręcą, a cykanie nie zdaża się jednakowo z obrotem kół).

Jakiś czas temu wymieniłem przegub zewnętrzny lewy, wtedy były całkiem inne objawy. Luzów na wahaczach 3 diagnostów nie znalazło (wiem że tak może być).

Wiem, że mam do wymiany tarcze (są cienkie) i klocki (wytarte).

Rozkładam ręce, nie wiem gdzie szukać.

Mieliście podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez go na podnosnik na luzie i pokrec kolami i wtedy moze zobaczysz/uslyszysz przyczyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdziłem....

wymieniłem przednie tarcze hamulcowe + klocki.. - nie ma związku ze stukami..

podniosłem auto na lewarku i kreciłem kołem... na prostych kołach i skręconych... nic nie stukało, wszystko było ok.

Nadal coś stuka...

Nacisnąłem smaru pod osłonę gumową przegubu który wymieniłem jakiś czas temu... nic to nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dziwne stukanie .Tak jak by coś przeskakiwało .Wymieniłem wahacze i lipa .Podczas jazdy stuka jak cholera .Mam wrażenie jak by kilka śrub było niedokręconych , ale sprawdzałem i wszystko jest ok .Mam wrażenie jak by coś przeskakiwało na zwrotnicy tam gdzie wchodzą dwa górne wahacze.Jutro muszę to sprawdzić. Pozdrawianko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk faktycznie przypomina coś w rodzaju przeskakiwania, naprężania.

zarówno gdy ruszam do przodu jak i do tyłu.

sprężyna strzelałaby podczas skręcania kierownicą, a tu dźwięki dochodzą w momencie, gdy auto ma skręcone koła (ale nie kręce dalej kierownicą, kierownice trzymam w jednym położeniu), jednocześnie ruszam do przodu na 1 lub cofam na wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz napisałeś to jak nic przeguby, jednak skoro były wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek70, mnie też brzmi jak przegub, ale kurza twarz, nie dawno go wymieniałem (lewy zewnętrzny)... i znowu?

przy wymianie hamulców przy okazji napchałem więcej smaru do przegubu którego wymieniałem, do tego którego też podejrzewam. Pojeżdżę pare dni, poobserwuję, jeśli się nic nie zmieni to nie wiem, ale jeśli uspokoi się choć na chwilę, to będzie wiadomo o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wymieniałeś czy jakiś partacz. Znam przypadki ze kasę wzięli a dali tylko nowy smar i osłonę przegubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniałem. tamten stukał podczas skrętu w lewo (np. na rondzie)


a tak się dopytam: po czym odróżnić uszkodzony przegub zewnętrzny od wewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo co Ty ;) wymieniałem przeguby itd. Okazuje się że to tuleja na zwrotnicy, ta metalowa która sie obluzowała i dolny wahacz w niej przeskakuje ;)

za cholere nie moglismy z mechanikami dojść WTF :decayed:

u mnie te same objawy, hamuje, trzask, niekiedy samo trzasnelo z siebie, cofam w lewo trzask trzask trzask

aa i u mnie jakby co, kolega pisał wyżej, stuka na nierwonosciach czasami tak nieprzyjemnie - maglownica sie konczy :)

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o której tulejce mówisz. W sumie, to tez może być to. Sprawdzę ją. Wykręcę wahacz, jeśli wyjdzie z tuleją, to oznaczać będzie luz, napcham jakiegoś smaru, jeśli choć na moment się poprawi, to będzie przyczyną.

Można gdzieś te tulejkę kupić osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo co Ty ;) wymieniałem przeguby itd. Okazuje się że to tuleja na zwrotnicy, ta metalowa która sie obluzowała i dolny wahacz w niej przeskakuje ;)

za cholere nie moglismy z mechanikami dojść WTF :decayed:

u mnie te same objawy, hamuje, trzask, niekiedy samo trzasnelo z siebie, cofam w lewo trzask trzask trzask

aa i u mnie jakby co, kolega pisał wyżej, stuka na nierwonosciach czasami tak nieprzyjemnie - maglownica sie konczy :)

Mozesz zobrazowac ta tuleje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

137af03b31029594m.jpg

tuleja znajduje się w zwrotnicy - zaznaczyłem kółkiem...

rano tak na szybkiego podniosłem auto żeby sprawdzić te tuleje. w zasadzie nie sprawdziłem, ponieważ w momencie gdy miałem auto podniesione, miałem elegancki dostęp do górnych wahaczy. jakiś odruch w moich rękach, chwyciłem przedni górny, ku mojemu zdziwieniu mogłem nim poruszać wzdłuż jego osi. wyczułem luz i minimalne cykanie. nowy wahacz już leży w bagażniku. jutro wymienie. Czy to będzie to, zobaczymy...


Ans, jak rozwiązałeś swój problem? wymieniłeś całą zwrotnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, kręcenie kołem nie pomoże, trzeba by nim poruszać na wszystkie strony :) Btw na stacji diag za 20zł gościu to może sprawdzić na szarpakach i wtedy mu wyjdzie dokładnie co i gdzie stuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tulejka rozumiem obluzwuje sie przez co wahacz lata jak chce.w jaki sposob to naprawic.zwrotnica jest alu a tuleje pewnie nie i spawanie odpada.kolego Ans tez jestem ciekaw jak to rozwiazales.

Chodz ostatnik jak zmienialem oski to wykrecalem dolne wahacze i wsio wydawalo sie oki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


stacji diag za 20zł gościu to może sprawdzić na szarpakach i wtedy mu wyjdzie dokładnie co i gdzie stuka

zwiedziłem trzy stacje diagnostyczne, na żadnej nie zdiagnozowali przyczyny, nic nie widzą, a stuki (cykanie) jest.

jutro, jeszcze przed wymianą górnego wahacza nakręcę filmik żeby pokazać wam jak to brzmi i w jakich momentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem z jednym z kół, cyka jak skręcam przy małej prędkości. Zaczęło się od pękniętej gumy na przegubie, gumę wymieniłem praktycznie po 30km, bo wiem gdzie to pękło ale widocznie albo mechanik lipnie to złożył, albo nie wyczyścił i teraz coś tam przeskakuje. Z racji że łożysko mi się też kończy to póki co nie robiłem, ale stawiam na to ze przegub również do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacji diag za 20zł gościu to może sprawdzić na szarpakach i wtedy mu wyjdzie dokładnie co i gdzie stuka

zwiedziłem trzy stacje diagnostyczne, na żadnej nie zdiagnozowali przyczyny, nic nie widzą, a stuki (cykanie) jest.

jutro, jeszcze przed wymianą górnego wahacza nakręcę filmik żeby pokazać wam jak to brzmi i w jakich momentach.

Ja mam tak że z rana przy skrecie,np jak skrecam i lekko przyhamuje to też to jest,na prostych kołach także.

Przeguby nówki loobro wiec to odpada,wew też bo zmieniłem ośki,zawiecha też odpada,magiel wymieniony,łożysko amorka też nie.

Zostają hamulce albo ta tulejka.Chodź już parę razy to rozkręcałem i nie widziałem tam tulejki...

Czekam na filmik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka sprawa, że z mojej manii na punkcie odgłosów w aucie wydałem mały worek pieniążków, przy okazji wszystko co możliwe - na wahacze(lemfa) , amortyzatory, sprezyny ( przy okazji zaszalałem z eibachem :kox: ) , tulejki, tuleje, przeguby, a nawet półosie wymieniłem na nowe - wszystko nowe i wyobraźcie sobie jaka była moja mina jak zaczelo strzelać :decayed:

ta tuleja w zwrotnicy jest niewymienialna, ja mam w szafie już nową zwrotnice (koszt około 100zł - kupiłem uzywkę, w Audi centrum wrocław około 1500 :facepalm: ) , a i dowiedziałem się (serwisuje auto w jednym z lepszych warsztatów we Wrocławiu) że to tylko powoduje odczucia słuchowe, nic nie powinno się stać, więc wymienie jak będę wymieniał olej ;) dam znać czy to to, przy okazji chyba zregeneruje też magiel

co jak co, ale to auto w użytkowaniu tanie nie jest :decayed:

moge Wam nagrać filmik jak jest u mnie i na pewno napisze po wymianie czy pomogło

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...