Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umiejscowienie dysz wtryskiwaczy LPG w kolektorze


Mateuszek1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zasięgnąć porady doświadczonych kolegów w sprawie montażu dysz lpg w kolektorze, a dokładniej w którym miejscu najlepiej jest zamontować dyszę, prosiłbym o zaznaczenie na zdjęciu miejsc http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/35/43/30/5335433083 http://img19.staticclassifieds.com/images_tablicapl/137926483_2_644x461_kolektor-ssacy-dolotowy-18t-20v-150km-vw-audi-seat-skoda-dodaj-zdjecia.jpg

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej obok wtryskiwaczy benzynowych zeby byla jak najkrotsza droga do cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor od zwykłej 1.8,ale nawiercić można tak samo

ojvx7vjn.jpg


do tego wtryski Hana lub Barracuda i wszystko wygląda tak,

9ljvyxxi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale uwaga. Ważny jest dobór tych krućcy, długość i kształt. Jedne pasują lepiej od drugich. Może daro wstawi jakiś link. Od siebie dodam, że do kolektora przywrócona jest miarka, dlatego wiercimy po drugiej stronie. Jeżeli miarka uniemożliwia wiercenie po prawej stronie kanałów robimy to po lewej. Oczywiście robimy to na wyjętym kolektorze

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fs2.directupload.net/images/150905/ojvx7vjn.jpg

Tak jest najlepiej. Sam tak mam już w drugim audi i daje radę. Zasada jest prosta : Jak najkrótsza droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


do tego wtryski Hana lub Barracuda i wszystko wygląda tak,

9ljvyxxi.jpg

Da się przy takim umiejscowieniu wtryskiwaczy bez problemu założyć plastikową pokrywę silnika? Bez jej cieńcia. Myślałem o tym żeby wtryskiwacze schować pod kolektorem sąsącym? Co wy na to? Zależy mi na estetyce i jak najlepszym schowaniu elementów instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da ale trzeba być przy tym bardzo dokładnym. Króciec + wężyk + wtrysk nie mogą być wyżej jak punkt w którym przykręca się plastikową pokrywę. Tak to wygląda w przypadku rozdzielaczy i praktycznie bezpośrednim wtrysku gazu, można chować pod kolektorem ale najwygodniej jest to zrobić na listwie, w przypadku bfb i dwóch zaworów pod kolektorem z wężami, wbrew pozorom wcale nie ma tam za wiele miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się przy takim umiejscowieniu wtryskiwaczy bez problemu założyć plastikową pokrywę silnika? Bez jej cieńcia. Myślałem o tym żeby wtryskiwacze schować pod kolektorem sąsącym? Co wy na to? Zależy mi na estetyce i jak najlepszym schowaniu elementów instalacji.

da się schować pod pokrywę tylko trzeba kolektor nawiercić jak najniżej i wtryski z wkrętkami połączyć na bardzo króciutkich wężykach,wtryski gazowe stoją pionowo i są łączone trójnikami,

panxsw6k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...