Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywający olej


Krzysztof78

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem wiele postów artykułów w internecie na temat zużycia oleju przez różne samochody w tym oczywiście Audi A4.

Ostatnio zaceło mnie zastanawiać zużycie oleju i spojrzałem przez pryzmat mojego auta. (1.6 beznzyna+gaz). Dolałem olej do pełna czyli max na bagnecie.

Po przejechaniu dokładnie 3845 km postanowiłem zerknąć do silnika i zmierzyć ilośc oleju. Mierka pokazywała minimum. Czy to normalne żużycie. dolałem ok 2 litrór aby zmnó było max. Czy to jużobjawy zużywającego sięsilnika czy też jednych z jego częci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka ilość to za dużo . Normalne to raczej nie jest. Może masz wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka ilość to za dużo . Normalne to raczej nie jest. Może masz wyciek?

tez brałem to pod uwagę ale muszę ściągnąć pokrywę i zobaczyć. Być może gdzieś tam coś ucieka. Spaliny mają kolor normalny a silnik pracuje jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 10tys KM nie widać nawet na bagnecie żeby coś ubyło , zawsze leje na 3/4 bagnetu i tyle samo mam przy kolejnej wymianie :) Także sam wyciągnij wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 10tys KM nie widać nawet na bagnecie żeby coś ubyło , zawsze leje na 3/4 bagnetu i tyle samo mam przy kolejnej wymianie :) Także sam wyciągnij wnioski :)

Wnioski są proste :) tylko są dwie nie wiadome: wyciek (zobaczymy od spodu po zdjęciu osłony) a drugie to uszkodzone elementy tylko jakie ? jaki to może być koszt w najgorszym wypadku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


drugie to uszkodzone elementy tylko jakie ?
Jeśli nie ma wycieków, to najprawdopodobniej uszczelniacze zaworów, albo pierścienie zgarniające (do wymiany).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...