Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW] docieranie silnika 2,0 TDI 140 KM


gkarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ile silnik może mieć maksymalnie obrotów przy docieraniu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze te 2.5 tys bedzie w porzadku, skrzynia dluga wiec na 6 i tak 140km/h pewnie jest ;]. Chociaz nic mu nie bedzie jak bedziesz musial przycisnac z przyczyn niezaleznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było 4 tysiące obrotów czy może coś się stać z silnikiem przy takich obrotach? A dodam że jest max 5,500 tysięcy obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odrazu nic sie nie stanie ale w pierwszym tysiacu kilometrow bardzo bym uwazal. Pierscienie poprostu sie przegrzeją, nie ułożą i będzie klops. Zależy co jeszcze robiłeś? Szlif wału tulei ? Nowa pompa oleju hydraulika? Głowica po kapitalce? jeżeli wszystko robiłes to uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była regenerowana pompa oleju, nowa odma , głowica, nowe pierścienie olejowa i wymienione korbowody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jezdzic w zakresie maksymalnego momentu obrotowego jaki generuje silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ile mogę mieć max obrotów?

Najlepiej jezdzic w zakresie maksymalnego momentu obrotowego jaki generuje silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poczytaj w necie trochę o "docieraniu na ostro" - nie będę się rozpisywał bo jest sporo informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mechaników który robił ci silnik ze robiłeś docieranie na ostro wysmieje cię i w buty wsadź sobie jaką kolejek gwarancję. Nie bądź czub i jezdzij normalnie jak człowiek.staraj się jeździć stylem emeryta i uwierz nic się nie stanie.zrób tak zbiornik paliwa lub 1000km potem zmień olej i filtr i potem zacznij się bawić.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieranie na ostro nie polega na jeździe naon stop w pełnym zakresie, tylko jedzie sie tak max 5-10 km , wymienia olej i filtry i jeździ normalnie. W fabryce tak są docierane silniki na rolkach.

ja robiłem to w 2 silnikach po wymianie wszystkiego, fakt była to benzyna za każdym razem i starsze VW, następna wymiana oleju i filtrów jak sotoM pisze po 1k km. Też byłem sceptyczny tej metodzie ale w fabryce przecież nikt nie jeździ jak emeryt 1000km w kółko po placu.

fakt metoda w kontrolowanych warunkach na rolkach , ale jak sie nie ma dojścia to i trasa jest ok, choć metoda rolki 10 razy bezpieczniejsza, ważne aby w każdej metodzie wymienić filtry i olej po 1k km, a po ostrej metodzie od razu po jeździe.

PS, ta metoda dla nie pewnego mechanika, jak wszystko jest ok nie ma prawa nic się stać, jak się coś rozsypie to mechanik dał ciała.

EDIT: Zapomniałem o jednym , powinno się to robić na oleju mineralnym , bo syntetyk jest zbyt śliski, i w naszych silnikach z pompkami nie wiem czy faktycznie to byłaby dobra metoda.

Edytowane przez kopytko19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki w fabryce sa docierane na hamowni stacjonarnej na sucho i potem w warunkach eksploatacji zeczywistej.potam motor jest wkladany do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotoM , ja pisze o swoich doświadczeniach , które fizycznie testowałem dlatego wiem że silnikowi się nic nie dzieje i w warunkach na "sucho " jak piszesz właśnie taką metodą to robią:)

Ale jak pisałem powyżej w tym silniku bym nic nie robił takiego :) chyba najlepsza metoda poprostu jezdzic i wymienic z 2 razy cześciej olej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie tak... jazda stylem emeryta na spokojnie po 1000/3000 km wymiana oleju i z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesla nie dociera sie na emeryta tylko jezdzi normalnie, tzn nie obciaza sie go zbyt mocno, nie piluje i nie jezdzi na ostatnim biegu 50km/h po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po remoncie silnika była regenerowana głowica nowa odma nowy egr korbowody, i jeszcze była regenerowna pompa oleju. Zrobiłem już 900 km. I ile musze zrobić km żeby to wszystko się dotarło? Pozdrawiam

I jeszcze są założone nowe pierścienie olejowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...