Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki - zima\lato inne?


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wycieraczek, muszę je w końcu wymienić ale jak by nie patrzeć zbliża się zima (rok temu było to samo i ich nie wymieniłem) ale już kiepsko ściągają, pytania:

1. Jakiej firmy polecacie zakup?

2. Inne na lato i zimę?

3. Interesuje mnie zakup najbardziej optymalny (czyli żeby się szybko nie popsuły ale 3 lat na nich jeździć nie zamierzam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze andynl zainwestuj w oryginalne i będziesz zadowolony. Jak kupiłem B6 to do momentu sprzedaży czyli ponad 3 lata pięknie się spisywały. W B8 też zaraz po zakupie cały zestaw ori wycieraczek zawitał na pokładzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję mój błąd.

Post edytowany by nie wprowadzać zamieszania.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla potomnych napiszę że są oryginalne zestawy naprawcze nr to 1K0 955 429 B - LHD 650mm (czyli kierownica po lewej stronie), oczywiście trzeba kupić dwa takie zestawy, które kosztują po ok 30-32 zł każdy.

Niestety kupiłem i okazało się to nieprawdą. 1K0 955 429 B jest przeznaczona do VW i nie pasuje do wycieraczek Audi. Plastikowe końcówki nałożone na oba końce wycieraczki A4 B8 wyglądają inaczej i nie są kompatybilne z tymi od VW. Da się je ściągnąć bez uszkadzania przy pomocy mikro-śrubokręta, ale po demontażu okazało się że guma wycieraczek jest zintegrowana z owiewką dociskająca wycieraczkę do szyby - owiewka jest gumowa i stanowi całość z częścią ścierającą wodę z szyby. Guma od VW to tylko część ścierająca wodę z szyby, a owiewka jest osobną częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...