Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF@160 KM & 360 NM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Auto ma wirusa na 160 kucy i około 360 niutonów. EGR zaślepiony.

Turbo przeładowuje, ale zastanawiam się czy przyczyną tego jest coś innego niż zasyfione łopatki, bo wg. mnie sztanga chodzi całkiem ok.

Dodam jeszcze, że auto wpada w wibracje(takie mrowienie budy) podczas butowania w okolicach 1600 i 2000 rpm. Im wyższy bieg tym bardziej to czuć. Podejrzewam podporę wału, ale ostatnio zastanawiam się czy to czasem nie wina pompek.

Może ktoś coś wywnioskuje z logów. Jak coś brakuje to doślę. Logi robione na 4 biegu.
Pozdrawiam.

DYNAMICZNE:
Grupa 001: http://vaglog.pl/log_232266.html
Grupa 000: http://vaglog.pl/log_232267.html
Grupa 003: http://vaglog.pl/log_232268.html
Grupa 004: http://vaglog.pl/log_232269.html
Grupa 008: http://vaglog.pl/log_232270.html
Grupa 011: http://vaglog.pl/log_232271.html
Grupa 010: http://vaglog.pl/log_232272.html

BASIC SETTINGS:
Grupa 003: http://vaglog.pl/log_232262.html
Grupa 011: http://vaglog.pl/log_232263.html
Grupa 004: http://vaglog.pl/log_232264.html
Grupa 000: http://vaglog.pl/log_232265.html

STATYCZNE:
Grupa 018: http://vaglog.pl/log_232261.html
Grupa 004: http://vaglog.pl/log_232260.html
Grupa 003: http://vaglog.pl/log_232259.html
Grupa 010: http://vaglog.pl/log_232258.html
Grupa 013: http://vaglog.pl/log_232257.html
Grupa 001: http://vaglog.pl/log_232256.html
Grupa 000: http://vaglog.pl/log_232255.html
Grupa 023: http://vaglog.pl/log_232254.html
Grupa 007: http://vaglog.pl/log_232253.html

Edytowane przez arek982

Opublikowano

Zrób porządnie logi bo z tego ciężko coś odczytać !

Przede wszystkim każdy kanał osobno i zrób statyczne i dynamiczne na 4 biegu od 1500 do 4000 obr.

Zrób te kanał 08.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć że masz ogromne przeładowanie

Opublikowano
  • Autor

Wstawiam Logi poprawione i uporządkowane.

Opublikowano

Masz trochę za dużo koksu dowalone z dołu przez co czuć wibracje w przedziale który podałeś 1600-2000obr.

Nie podoba mi się też wskazanie MAP sensora, albo jest uwalony albo źle skalibrowany w sofcie.

Na początek podaj jakie ma oznaczenie MAP sensor

Edytowane przez Jarol

Opublikowano

Zobacz czy na zgaszonym silniku kluczem płaskim np nr 14 da się sztange jeszcze trochę popchać do dołu. Moje przypuszczenia: koksu masz dużo, ciśnienie w sprężarce nie małe, sprężyna w gruszce nie daje rady przestawić kierownic przez syf który w niej jest.

Mam podobną sutyację i zbieram się na wyjęcie turbo.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Sprostuję jeszcze, że drgania występują mniej więcej od 1450 do 1550 oraz od 1900 do 2050.

Zauważyłem jeszcze że jak przegonie auto po trasie, to wpada w tryb awaryjny o wiele później, zwłaszcza na wyższym biegu, czyli turbo jednak zasyfione :-(
Ten koks to rozumiem że za duża dawka paliwa? Możecie powiedzieć na którym logu to widać?

MAP sensor mam taki:

https://www.dropbox.com/sc/lky98c9eqbc6sdf/AADe-4BXaJyiw2t1hqCIUjlta

i jeszcze dorzucę wykres z hamowni, prośba o ocenę:

https://www.dropbox.com/sc/a1e9vvoy2fspqwt/AAATNn6AcV2ukw7GXzSyGrAta

Macie pojęcie kto może poprawić mi ten soft(oczywiście po czyszczeniu turbo)? Najlepiej z zachodniopomorskiego i jakie mniej więcej koszta tego?

Opublikowano

Map sensor masz prawidłowy ale dziwne jest że na wolnych obrotach ciśnienie w dolocie jest o około 110mbar większe niż atmosferyczne.

Powinny być zbliżone do siebie.

Może w sofcie coś jest namieszane i dlatego map sensor zawyża.

Zacznij od wgranie seryjnego softu i zrób jeszcze raz logi.

Jak chce to mogę Ci podesłać seryjny soft.

Opublikowano
  • Autor

Wysłać mi możesz, dzięki :-) Chętnie sprawdzę jak auto chodzi na "fabryce"

Ale jak to wgrać? Chyba nie przez zwykły kabel?

A jak wykres z hamowni? Nie za duży moment? Może to powód tych wibracji?

I co z tym koksem? Który log to stwierdza?

Opublikowano

Jak nie wgrywałeś nigdy softu do sterownika to raczej się w to nie baw bo uwalisz sterownik i będziesz miał problem.

Co do wykres to dół jest mocny 350Nm przy 1800obr to dość sporo.

Jak jest właśnie taki za mocny dół to najczęściej czuć drgania przy niskich obrotach.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I co udało się coś ustalić? Ciekawy jestem :)

Opublikowano
  • Autor

I co udało się coś ustalić? Ciekawy jestem

Turbo wymieniłem na regenerowane, stare uległo awarii, zginęło w okolicach 3500 obr. na 2 biegu :-O

Na regenerowanym niewielkie przeładowanie, o ile mogę wierzyć map sensorowi, muszę kupić i podłączyć analogowy manometr, wtedy będę miał diagnozę czy czujnik jest ok.

Ewentualnie zastanawiam się nad przykręceniem na gruszce, logi i wnioski.

Z braku czasu pewnie mi to zajmie trochę, ale jak doprowadzę doładowanie do ładu zamierzam poprawić program i nie koniecznie w okolicy, bo w Szczecinie nie ma w czym wybierać :-(

Logi z "nowym" turbem:

4 bieg pod górkę:

Grupa 011: http://vaglog.pl/log_235641.html

4 bieg na w miarę prostej drodze:

Grupa 011: http://vaglog.pl/log_235643.html

Dla zainteresowanych Sprint:

Grupa 011: http://vaglog.pl/log_235642.html

Jakieś sugestie?

Edytowane przez arek982

Opublikowano

Jeśli map sensor jest sprawny i tyle turbo ładuje to masz spore przeładowanie i turbosprężarkę znów ukręcisz i to dość szybko.

Opublikowano

Niestety nie pomogę, mam podobny problem, auto po programie i też drgania na 5 biegu w oko,icy 1600 - 1900 obrotów. Na innych biegach ok. Na razie nie mam pomysłów.

Powodzenia.

Opublikowano

Dwumas może nie wyrabiać z powodu za dużego momentu z dołu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.