Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechotanie S4/B6 Film .


Pawel00S4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam mały problem z moim S4 silnik 4.2 BBK czasami przy odpalniu słychać dzwięk jak na filmie czasami długi jak ten nagrany czasami krótki czasmi go nie ma . Nie wiem od czego się bierze ? Może ktoś miał coś takiego u siebie ?? W czasie jazdy nic sie nie dzieje silnik działa równo bez żadnych zażutów. W sobotę bedę zalewał nowym olejem tym razem Liqil Moly 1307 5w40 i będę robił płukankę . Dodam że rozrząd komletny po wymianie inaczej obstawiał bym któryś z napinaczy . Zapraszam do ogładania i debaty :)

https://youtu.be/JMg7L23UP1I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej wyglada to na napinacz olejowy ktoregos z lancuchow. droga sprawa. domniemam ze masz taki dzwiek jak auto dluzej postoi np cala noc. olej scieka do miski i pozniej przy odpalaniu zanim olej nie dojdzie do napinacza wydaje taki dzwiek na sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej wyglada to na napinacz olejowy ktoregos z lancuchow. droga sprawa. domniemam ze masz taki dzwiek jak auto dluzej postoi np cala noc. olej scieka do miski i pozniej przy odpalaniu zanim olej nie dojdzie do napinacza wydaje taki dzwiek na sucho

Właśnie naj cześciej słychać go jak stoi dłużej wtedy zawsze przy odlalaniu. Zobacze co będzie po wymianie oleju bo teraz stan na miarce mniej wiecej w 3/4 . Znasz koszt takiego napinacze olejowego ??

bardziej wyglada to na napinacz olejowy ktoregos z lancuchow. droga sprawa. domniemam ze masz taki dzwiek jak auto dluzej postoi np cala noc. olej scieka do miski i pozniej przy odpalaniu zanim olej nie dojdzie do napinacza wydaje taki dzwiek na sucho

To coś takiego ??

http://allegro.pl/zawor-napinacza-rozrzadu-bbk-audi-s4-b6-ftm-1280-i5117298332.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to nie napinacz a fazator... Jedna z droższych części rozrządu. Miałem to samo u siebie, przy wymianie rozrzadu wymieniłem i fazatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną ze ten fazator tak grzechocze ?? Wytarł się ?? I co może się z nim stać dalej może uszkodzić rozrząd silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest badziew od zmiennych faz... Z czasem wyrabia się dziura która blokuje fazator w zerowej pozycji. Trzpień który w nią wchodzi wyskakuje i nie blokuje fazatora. Późniejsze objawy to wypadanie zapłonów itp. Nie potrafię powiedzieć ile na tym mozna jeździć.pc5o92e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało kupić używki w bardzo dobrym stanie :-) (wcześniej widziałem co jest w środku)

Nowy między 1700 a 2000 tyś, masz dwa. Dziwne jest to, że nie zużywają się równomiernie.

Obrócić wałem na sucho i słuchaj. Jak coś jakby przeskoczy to własnie fazator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z tymi fazatorami? rozebrane, sprawdzone?

Czekam na mojego mechanika az bedzie miał czas dla mnie tak wiec na razie jeszcze nic nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgałem języka u moich mechaniorów i powiedzieli że prawdopodobnie jak napisał Darek padł fazator, Pwel00S4 przy wymianie rozrządu wymieniałeś tylko łańcuszki i ślizgi bez napinaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z tańszych rzeczy wymień zaworki pod kolektorem dolotowym (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/327720-zaworki-zwrotne-oleju-w-naszych-42-v8/#entry4568154). Prawdopodobnie olej spływa z górnego układu przez nie do miski i zanim się napełni ponownie to na sucho taki dźwięk wydają fazatory/nastawniki. Jeśli się nie zużyły jeszcze jak na zdjęciu wyżej to dźwięk ustanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas zimnego startu też lubi zagrzechotać (film poniżej), ale nie brzmi to tak przerażająco jak na Twoim nagraniu.

W Aso powiedzieli mi, że tak już ma ten motor.

https://youtu.be/LMif_Sngpcg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest normalne ;) sprawdź czy klapy kolektora dolotowego. U Ciebie to prawdopodobnie to one taki dźwięk wydają przy zapalaniu ;)

Ja mam zrobione klapy kolektora i rozrząd i jest cisza przy zapalaniu, nawet po miesiącu stania.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest normalne ;) sprawdź czy klapy kolektora dolotowego. U Ciebie to prawdopodobnie to one taki dźwięk wydają przy zapalaniu ;)

Ja mam zrobione klapy kolektora i rozrząd i jest cisza przy zapalaniu, nawet po miesiącu stania.

z tego co się orientuje, jeśli klapy kolektora nawalają to stukają cały czas, a nie tylko przy odpalaniu?

może tego tak nie słychać na filmiku bo jakość kijowa, ale na żywo zdecydowanie słychać, że to łańcuch

Edytowane przez keiza1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak luzu dostaną lub jest nieszczelności w układzie sterujacym to podobne stuki występują przy zapalaniu, ale dźwięk nie jest metaliczny.

Robiłeś zaworki zwrotne w bloku? Często przez nie stuka coś w rozrządzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak luzu dostaną lub jest nieszczelności w układzie sterujacym to podobne stuki występują przy zapalaniu, ale dźwięk nie jest metaliczny.

Robiłeś zaworki zwrotne w bloku? Często przez nie stuka coś w rozrządzie ;-)

Musze się im przyjrzeć jak znajdę chwile czasu. Widziałem temat gdzie jest to zaznaczone na rysunku gdzie one są, ale ma może ktoś jakieś zdjęcia jak one wyglądają i gdzie dokładnie siedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f67w92ms.jpg

Czasem jak luzu dostaną lub jest nieszczelności w układzie sterujacym to podobne stuki występują przy zapalaniu, ale dźwięk nie jest metaliczny.
Robiłeś zaworki zwrotne w bloku? Często przez nie stuka coś w rozrządzie ;-)

Musze się im przyjrzeć jak znajdę chwile czasu. Widziałem temat gdzie jest to zaznaczone na rysunku gdzie one są, ale ma może ktoś jakieś zdjęcia jak one wyglądają i gdzie dokładnie siedzą?

Siedzą dokładnie tam jak na rysunku, a wyglądają tak:


5qpt6jo6.jpg


a28kll2w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...