Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprowadzenie auta i cała dokumentacja


pawelek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ...

Mam do was pytanie,otóż od jakiegoś czasu planuje sprowadzenie auta z Niemiec ewentualnie z Litwy .Na dzień dzisiejszy badam rynek aut używanych ,a następnie wybiorę się w którą ze stron (wolałbym na Litwę bo mam tylko 80 km).Chodzi mi o sprawy formalne czyli dokumenty.Z tego co się dowiedziałem od Niemca obowiązkowo muszę otrzymać:

*Kartę Pojazdu tzw Brief
*Dowód Rejestracyjny
*Umowa kupna sprzedaży między mną a sprzedającym Niemcem

Pytanie do was czy sprowadzając z Niemiec potrzebuje jeszcze dokumentu który mówi o wymeldowaniu auta z Niemiec aby móc zarejestrować auto w Polsce ?

Sprowadzenie z Litwy:

Jeśli auto jest kupione na Litewskich numerach ,w tym temacie jestem zielony jeśli chodzi o sprowadzenie auta z Litwy,czy możecie podpowiedzieć jakie papiery potrzebuję ,aby sprowadzić auto zarejestrowane na Litwie? Na pewno muszę dostać:

*Dowód Rejestracyjny
*Umowe kupna -sprzedaży

Czy Brief (karta pojazdu Niemiecka -ską pochodzi auto)też powinienem dostać,i jakieś wymeldowanie z Litwy że auto jest wyrejestrowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja również myslę o sprowadzeniu sobie auta z niemiec i teraz dobrze że dałeś tego linka bo wyczytałem że w celnym trzeba zapłacić 3.1% jeżeli pojazd jest o pojemności do 2 L a jezeli powyżej to 18.6 % a ja własnie chce sobie sprowadzić a8 z silnikiem 4.2 i co tu by wychodziło że jeżeli kupię za jakieś 26 tyś zł to opłata będzie ponad 4 tyś do brze ja to zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak masz silnik powyzej 2l to placisz akcyze w wysokosci 18,6 procent wartosci samochodu i cene biora z eurotaxu jesli zbyt mocno zanizysz na umowie kupna/sprzedazy, plus wez pod uwage ze jak na umowie masz cene w euro to biora kurs euro z dnia deklarowanego przekroczenia granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogi dzięki za info ,a czy może ktoś wypowiedizeć się jak wygląda sprawa sprowadzania auta z Litwy ?

Ogolnie z Litwy nie polecam, mianowicie:

- jezyk litewski nie jest popularnym jezykiem i ciezko znalesc tlumacza przysieglego lub jest drogi bo jezyk nie jest popularny

- znajomy mial przypadek, ze pomimo kompletu dokumentow przy rejestracji wyszlo, ze samochod wlasnie zostal skradziony zaraz po transakcji

- sytuacja jak w austrii czy niemczech przy rejestracji/wyrejestrowania pojazdu, wlasciciel ma tego dopelnic

- co do sciagania: niemcy i inne kraje zachodnie, wlacznie z UK + przekladka, czesto sie oplaca, zwlaszcza jak trafisz na ubezpieczyciela, woli oddac za jakas kase niz poslac na polsilvery i nie miec nic :)

Chcesz auto pewne i bez przekretu? - jest w Grodzie ktos kto sie tym zajmuje latami, dostaniesz gwarancje rozruchowa (ja mialem 6m-cy ale chyba temu ze dobry znajomy, normalnie moze byc krocej), sciaga tylko z Niemiec, sprzedane auto jest pewne i bedziesz znal historie auta, od turasow nie kupuje... :P

Wysłano z i9305

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...