Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 BPW Swap/Repair


kasparas.ziuraitis

Rekomendowane odpowiedzi

Hello neighbours :)

I have the marvelous Audi 2.0. Im in lack of information and have found lots of links here in your forum, but its too difficult to translate everything... Will be thankfull for any advice or information links.

A local lithuanian service have stated, that my 2.0 BPW engine is leaking oil through oil breather. This is because piston preassure rings are damaged and leaks preassure from combustion area. Im considerring the solutions:

  • Repair - the service says its not worth - expensive and will be no guarantee..
  • Swap to another BPW - expensive engine and it will come with the same manufacture problems that can cause the engine to die in the next 50k kilometers.
  • Swap to another engine - still searching for information if there are similar structure engines.. The service guy told that it is with a single camshaft and is very similar to a cheap and reliable 1.9 "Pumpe duse" engine (didnt mention the code).

Any thoughts?

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aš nežinau, kaip ji bus išversti vertėjas "Google" akcijų. :naughty:


Po savo DPF nesėkmės, o tinka tik laužas.


Su priedai iš savo BPW be didelių problemų kalno pliko medžio nuo 1.9 TDI BRB, jis rems DPF, jums tereikia padaryti korekcija variklio valdymo programą geros tiuneriu.


Mechaniniu ir elektriniu galite lengvai prijungti plikas polius nuo 1,9 TDI AWX ir AVF, jie turi tik velenai, nepalaikantys DPF-a.

Diegiant vieną iš jų, kartu su priedais iš savo BPW (įskaitant Pumpe Duse) ir nuimkite DPF automobilių turėtų būti jų pačių ratų lengvai gauti į imtuvą, kuris leis koregavimo programą.


Visi trys aukščiau minėti pranešimų turėtų būti daug mažiau klaidų nei BPW, nes jie nėra įrengta ivedimas velenų.


Asmeniškai kaip aš padariau toks pertvarkymas yra ieškoma būtų rašyti AVF, jie vis dar kartu su AWX Vokietijos gamybos.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Nie wiem jak to się przetłumaczy, tłumacz Google w akcji .


Po takiej awarii Twój DPF raczej nadaje się tylko na złom .


Z osprzętem z Twojego BPW bez większych problemów zamontujesz goły słupek od 1,9 tdi BRB, będzie on obsługiwał DPF, trzeba tylko zrobić korektę programu sterującego silnikiem u dobrego tunera .


Mechanicznie i elektrycznie bez problemu możesz zamontować też gołe słupki z 1,9 tdi AWX i AVF, mają one tylko wałki rozrządu nie obsługujące DPF-a .

Montując któryś z nich , razem z osprzętem z Twojego BPW ( łącznie z pumpe duse) i usuwając DPF auto powinno na własnych kołach bez problemu dojechać do tunera , który zrobi korektę programu .


Wszystkie te trzy wyżej wymienione słupki powinny być dużo mniej awaryjne od BPW, ponieważ nie są wyposażone w wałki wyrównoważające .


Osobiście jak bym miał robić taką zamianę to szukał bym słupka AVF, są one razem z AWX jeszcze produkcji niemieckiej.

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój słupek z BPW 2007 rok zarówno blok i głowica są Made in Germany a u znajomego w BRB głowica już Poland . Widziałem też BPW z Polskiego salonu z głowicą Poland . Może na Niemcy wychodziły jeszcze Germany ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mano etatas iš BPW 2007 metų abu blokas ir galvutė yra pagamintas Vokietijoje au draugui Lenkijoje jau BRB vadovas. Aš taip pat mačiau BPW su Lenkijos svetaine su galvos Lenkijoje. Gal Vokietijoje jie išėjo net Vokietija? :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mój słupek z BPW 2007 rok zarówno blok i głowica są Made in Germany a u znajomego w BRB głowica już Poland . Widziałem też BPW z Polskiego salonu z głowicą Poland . Może na Niemcy wychodziły jeszcze Germany ? :-)

Na, jums pasisekė :decayed:
Matyt jie tai padarė dvi gamyklas lygiagrečiai tam tikrą laiką BPW, mano, deja, Lenkų, ir asmeniškai nuvedė iš Vokietijos kaip dviejų metų :naughty::angry:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No to masz farta :decayed:

Widocznie dwie fabryki równolegle robiły przez jakiś czas BPW, mój niestety jest polski, a osobiście go przywiozłem z Niemiec jako dwulatka :naughty::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thank you very much, I will start scouting for the 1.9 engine and a service guy able to do the swap.

I will come to the forum after I get further :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...