Skocz do zawartości
IGNOROWANY

strata zniżek


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od ubezpieczalni. Czasem 10% a czasem 20%. Więcej raczej nie.

btw. AC jest od tego, aby naprawiać szkody przez ubezpieczalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wykupioną ochronę zniżek ale już raz korzystałem i teraz nie wiem jak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taka prosta matematyka.

Dwa lata temu przy okazji liczenia ofert w różnych towarzystwach okazało się, że "1 szkoda niemal trzy lata temu" podnosi cenę polisy o 100% w stosunku do wariantu "bez szkód" w Proama (chyba).

Co więcej, nie doszukiwałbym się tutaj jednomyślności w ofertach ubezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taka prosta matematyka.

Dwa lata temu przy okazji liczenia ofert w różnych towarzystwach okazało się, że "1 szkoda niemal trzy lata temu" podnosi cenę polisy o 100% w stosunku do wariantu "bez szkód" w Proama (chyba).

Co więcej, nie doszukiwałbym się tutaj jednomyślności w ofertach ubezpieczeń.

Zgadzam się, firmy mają strasznie różne "wzory" na obliczanie tego.

Likwidowałem kiedyś dwie szkody rok po roku w Avivie.

Miałem szkodę. Kupiłem drugie auto i cenę nadal mieli najlszepszą, więc znowu Aviva.

Ale w kolejnym roku kolejna szkoda i polisa skoczyła już z 1800 na 2500, więc poszedłem sobie do innej firmy - dostajesz zniżki za nowego klienta, ale po roku znowu wróciłem do Avivy, bo znowu mieli najlepszą cenę.

Aktualnie dwa auta drugi rok z kolei w Avivie, bo najlepsze ceny mają, a i zakres ubezpieczenia odpowiedni i likwidacja też poprawnie.

Jako ciekawostka powiem, że na BMW i Audi (także moje poprzednie) zawsze dostawałem najlepsze ceny w Avivie, ale już na Nissana mieli ceny kosmos. Nissan Almera, którego kiedyś miałem całe swoje życie spędził w AXA, bo mieli znowu najlepsze ceny. Z kolei ceny pakietów dla Audi w AXA to kosmos.

Zniżki, zamieszkanie, wartość aut podobne a ceny potrafią różnić się strasznie, dlatego co roku pełny przegląd rynku trzeba robić i zmieniać jak ktoś daje lepszą cenę.

A jak szkoda powyżej 500 to brać z ubezpieczenia (chyba, że udział własny masz jakiś wyższy to trzeba sobie skalkulować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...