Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 TDI AKN wymiana wtryskiwaczy


goraht

Rekomendowane odpowiedzi

Po analizie logów okazało się, że mam sporą ujemną korektę wtrysku na dwóch cylindrach (jest < -3 mg/R). Wychodzi więc na to iż należałoby się przyjrzeć wtryskom. Oddałbym je do sprawdzenia lecz muszę je jednak najpierw zdemontować. Jest kilka filmów na Internecie o demontażu wtrysków z silnika 1,9 TDI jednak bardzo niewiele informacji na ten temat jak ma się sprawa w silnikach 2.5 TDI V6. Czy ktoś może ma jakąś instrukcję lub chociaż momenty jakimi należy dokręcać kolejne śruby przy ponownym montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nie. Przymierzam się ponownie do tematu. Ma może ktoś choćby poszlaki na temat jak się do tego zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz pokrywe zaworów. Tam masz dokladnie nie wiem jak to sie nazywa blache na dwie śróby która trzyma wtrysk odkrecasz ją. I wyciągasz wtrysk radze przed wyciagnieciem lekko rozgrzac silnik lżej schodza wtryski. A no i musisz rozkrecic rurki doprowadzające rope ale tyle to wiesz pewnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim momentem dokręcać śruby pokrywy zaworów oraz tych "blaszek"?

Jak dokręcać rurki paliwowe? Nie mam płaskiego klucza dynamometrycznego, ale może jakaś wskazówka w stylu "delikatnie do pierwszego oporu i jeszcze pół obrotu"?

Pewnie należy wymienić uszczelki pokrywy zaworów przy takiej operacji?

Nie ma ktoś instrukcji z ELSA na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki paliwowe dokręcasz aż poczujesz wyraźny opór, nie przesadź z siłą jak będziesz dokręcał przelewy. Warto wymienić uszczelki pod pokrywami, a przede wszystkim miedziane podkładki pod wtryskiwaczami i dokładnie oczyścić gniazda wtryskiwaczy. Jak nie będziesz mógł wyciągnąć wtryskiwacza pomóż sobie młotkiem udarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że coś w temacie jaki mnie interesuje mianowicie a wiecie może jak podpiąć przewody wtryskowe spowrotem żeby było prawidłowo ? Bo tak się zabrałem za zrobienie miejsca do najniższego wtrysku chyba że odkręciłem te przewody bez oznaczania , ma ktoś może wiedzę na ten temat? Bardzo proszę o pomoc

IMG_20210824_095155919_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...