Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] Wyciek płynu chłodzącego


tom-line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczęło mi ubywać płynu chłodniczego z ponad max do min w ciągu 2 tygodni, nie mogę zlokalizować wycieku, zbiera się płyn na obudowie pod silnikiem na samym końcu tej obudowy. Sprawdzałem od dołu i góry i nie widzę nic. Z czego tam może lecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cieszko powiedziec mozliwosci jest kilka , u mnie w mojej B6 raz plyn saczyl sie z pod uszczelki czujnika temperatury cieczy chlodzacej dopiero mechanik przypadkiem zauwazyl jak cos mi tam grzebal pod autem , zas niedawno temu jak 3 tygodnie wstecz tez mi plyn powoli uciekal i robilo sie czasami mokro pod spodem auta i dopiero przypadkiem odkrylem , ze plyn chlodniczy ucieka z peknietej chlodnicy a poznalem dopiero po tym , ze chlodnica od klimatyzacji byla mokra a plama na niej byla rozowa tak wiec wiedzialem , ze to byl plyn chlodniczy.

Moze tez ciec z takiego dosc grubszego weza z ciecza chlodzaca , ktory znajduje sie zaraz pod pompa Vacum , z lewej jej strony , ktory jest przykrecony wraz z plastikowym lacznikiem do glowicy i moze uszczelka puscila i tamtedy sie saczy ale to tez bylo by widac po mokrej plamie na skrzyni biegow . :eusathink: ciezko powiedziec , sprawdz dobrze przod auta , chlodnice itp. moze gdzies sie rozszczelnila na sekcji lub zrobila sie mala dziurka jak w moim przypadku.

Edytowane przez marcin9680
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem rozrząd i mechanik też stawiał na ten plastikowy łącznik ale nic nie znalazł, chłodnice niby wykluczył bo płyn widać na końcu dolnej obudowy, trzeba będzie sie jeszcze raz przejechać i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wyciek jest z tylu silnika, cieknie pewnie z krocca z tylu glowicy. jednak trzeba poszukac gdzie sa jakies slady po wycieku. zawsze pozostaje bialy nalot.

cieknac moze z wszystkiego, weze, rury, chlodnica, laczniki, chlodnica spalin, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj odebrałem auto od lakiernika i kazałem też mu znaleść wyciek, posprawdzał i stwierdził że z króćca leci, możecie mi powiedzieć jaki model i jaki koszt jest tego króćca do mojego silnika BLB, znalazłem 2 rodzaje na jednym pisali ogólnie że od B& 2.0 tdi a drugi znalazłem taki z czujnikiem i pisali że do BRE, jak ktos może podać mi nr katalogowy i czy go sam wymienie czy lepiej jechać do mechanika.

Znalazłem takie numery, który byłby odpowiedni:

06B121121L lub 038121132G

Edytowane przez tom-line
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...