Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z porannym odpalaniem.


Bruno_74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpaleniem auta rano na benzynie. Problem dotyczy tylko odpalenia pierwszego po nocy. Póżniej przez cały dzień jest wszystko ok. Mam założoną instalację gazową. Kilka dni temu brakło gazu i przez resztę dnia jeżdziłem na benzynie. Rano następnego dni odpaliła bez problemu. Nie jest tak że wogóle nie chce odpalać, po prostu około 7 sekund muszę ją pokręcić. Wczoraj wymieniłem filtr paliwa i nie ma poprawy. Pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor po regeneracji, wtryski nowe(gazowe oczywiście). Poza tym co to ma wspólnego z odpalaniem na benzynie. Wczoraj wymieniłem wkład pompy paliwa, problem pozostał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wadliwy okazał się zaworek w pompie który zapobiega cofaniu sie paliwa.

Kupiłem zwykły zawór i założyłem na przewodach w baku i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wadliwy okazał się zaworek w pompie który zapobiega cofaniu sie paliwa.

Kupiłem zwykły zawór i założyłem na przewodach w baku i problem rozwiązany.

No dobra ale wadliw miałeś zawór we wkładzie do pompy czy żle rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był wadliwy i paliwo cofało sie do baku.

No czyli u mnie to nie to. Jak pisałem wcześniej właśnie wymieniłem wkład pompy paliwa.

Tak był wadliwy i paliwo cofało sie do baku.

No czyli u mnie to nie to. Jak pisałem wcześniej właśnie wymieniłem wkład pompy paliwa.

Jakieś pomysły...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pisalem z kolesiem co mial takie same objawy jak mialem ja i Ty i okazalo sie ze u niego rura ta ktora prowadzi powietrze,ktora jest pod chlodnica byla dziurawa.po zalataniu tego problem znikl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qtwa nie pamiętam,ale pewnie jak w doładowanym silniku-od turbo łącznik gumowy potem ta rura następnie znów łącznik i IC.

Wejdz w kanał a znajdziesz ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba problem rozwiązany. Pokazuje błąd czujnika położenia wału. Objawy w sumie mogą to potwierdzić. Zakupiłem nowy bosch 110pln wymienię i jutro rano zobaczę, ale jestem dobrej myśli.


No chyba problem rozwiązany. Pokazuje błąd czujnika położenia wału. Objawy w sumie mogą to potwierdzić. Zakupiłem nowy bosch 110pln wymienię i jutro rano zobaczę, ale jestem dobrej myśli.

Niestety błędna diagnoza. Czyjnik wymieniony, auto dalej rano ma problem z odpaleniem. Jestem w punkcie wyjścia...? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w/g mnie coś szwankuje w instalacji gazowej, to że wtryski gazowe są nowe wcale nie oznacza że wszystkie są dobre i nie puszczają gazu, sam niestety się o tym przekonałem, a wracając do sedna sprawy to żeby wykluczyć instalacje gazową, wystarczy na noc zakręcić zawór na butli i zostawić silnik pracujący aż sam zgaśnie, żeby wypalił cały gaz z instalacji, i sprawdzić wtedy jak odpali rano, bo z tego co kolega napisał w pierwszym poście to wiele na to wskazuje, a chodzi mi o to że jak była pusta butla to odpalił normalnie, bo oprócz reduktora, i wtrysków może niedomagać elektrozawór gazowy.

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w/g mnie coś szwankuje w instalacji gazowej, to że wtryski gazowe są nowe wcale nie oznacza że wszystkie są dobre i nie puszczają gazu, sam niestety się o tym przekonałem, a wracając do sedna sprawy to żeby wykluczyć instalacje gazową, wystarczy na noc zakręcić zawór na butli i zostawić silnik pracujący aż sam zgaśnie, żeby wypalił cały gaz z instalacji, i sprawdzić wtedy jak odpali rano, bo z tego co kolega napisał w pierwszym poście to wiele na to wskazuje, a chodzi mi o to że jak była pusta butla to odpalił normalnie, bo oprócz reduktora, i wtrysków może niedomagać elektrozawór gazowy.

Dzięki za sugestię sprawdzę to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...