Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AJM, obroty nie spadają po puszczeniu gazu


Brayker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pacjent A4 b5 1.9 tdi AJM 115KM. Dzisiaj gdy wracałem do domu zauważyłem szarpanie podczas hamowania, co okazało się po chwili, gdy puszczam gaz auto nie schodzi z obrotów tylko trzyma je w takich, w których puściłem gaz, np puszczę gaz przy 2,5tys to obroty zamiast spadać stopniowo to zostają i lekko szarpie budą.

Po wciśnięciu sprzęgła, lub wrzuceniu na luz, obroty od razu spadają. Dawałem na biegu jałowym gazu ale obroty raczej spadają z powrotem do jałowych, aczkolwiek jak przekręciłem do 4 tys to miałem wrażenie jakby na chwilę się zatrzymał.

Podpinałem komputer, myślałem, ze wywali jakiś bład. Jednak VCDS nie pokazał mi żadnego błedu. PANOWIE POMÓZCIE, bo tak się jeździć nie da Emotikon smile pozdrawiam

Edytowane przez Brayker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, własnie o to chodzi, że nie mam tempomatu ani nawet pełnego FIS'a. A dokładnie auto się zachowuje jakby miało tempomat, nieco niesprawny bo buja budą. Kolega mi podpowiedział, że miał taki sam problem i zatankował więcej paliwa i mu przeszło... ale nie chce mi się wierzyc by to była wina jakości paiwa bo od tankowania zrobiłem 50km i nic nie działo się, stało się to nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sterownik musi robić robotę, innej opcji nie widzę, no chyba że potencjometr gazu świruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczcie vaga i w blokach pomiarowych można podejrzeć % wciśniętego pedału gazu. Może potencjometr pedału gazu szwankuje, ewentualnie coś ze samym ECU albo wiązką elektryczną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...