Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 2010r Lava Grey CAGA


Lukasz15b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam troche czasu więc pomyślałem że wrzucę chociaż 3 zdjęcia :D

http://www.directupload.net/file/d/4122/kjlin4c7_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4122/4vf9fjen_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4122/52x3rx3z_jpg.htm

Silnik: CAGA 143 KM

Rok: 2010

Przebieg:142k km

Wyposażenie

* wspomaganie układu kierowniczego
* bixenon
* ledy
* pół skórzana tapicerka S_LINE
* MMI (chyba 3g low) z

- podwójnym czytnikiem kart SD

- wejściem AMI
* parktronik tył
* system informujący o potrzebie zmiany biegu
* wybieranie głosowe
* bluetooth
* wielofunkcyjna kierownica
* klimatronik
* fotochromowe lusterko wsteczne
* wewnętrzny PAKIET S_LINE

Mam kilka pytań do was z różnych tematów nie chcę pisać osobno w każdym temacie.

Autkiem zrobiłem dopiero 1k km, spodziewałem się lepszego przyspieszenia i ciut mniejszego spalania(wiem że mało przejechane ale nie zanosi

się żeby spalanie spadło).

Mam tez w rodzinie passata b6 2.0 tdi 140kM (bez dpf i lżejszy o 70kg) i myślę że z tego wynikają różnice w przyspieszeniu i spalaniu.

Katalogowo a4 ma lepszy sprint od paska w praktyce wygląda to inaczej. Spalanie w pasku też jest na plus

Spalanie w a4 na postoju 0,8-1,1 a średnie z jazdy 7.7-8,5 l jazda mieszana wydaje mi sie troche wysokie nie sądzicie ?

Mam jeszcze kilka drobnych pytań:

1. Jak wypala sie dpf to świeci kontrolka czy nie? (z postów na forum wynika że nie a w instrukcji z tego co pamiętam pisze że tak)

2. Napewno zdecyduje się na podniesienie mocy, zastanawiam się czy odrazu wywalic dpf czy zostawic dopóki nie sprawia problemu

jak radzicie? Polecacie jakiegoś specjaliste w tej dziedzinie w okolicach Radom-Puławy-Lublin ?

3. Czy da się przesuwać mape w nawigacji? Krecąć joystikiem przybliża się i oddala nie wiem jak przesunąć.

4. Jak zmienić lektora nawigacji na język angielski? (napisy mam po angielsku a lektor po niemiecku)

5. Jak działa wybieranie głosowe? (gdy wcisnę guzik na kierownicy wyświetla mi się komunikat speech dialogue system not available for null)

Narazie chyba tyle mam nadzieję że coś pomożecie i nie będzię problemem że napsiałem tutaj wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 Na srodku tego kola co nim przyblizasz i oddalasz nest dzyndzelek, nacisnij go, potem nim poruszaj

Moze audi mierzac przyslieszenie na rolkach w laboratorium izywa innego programu niz potem jest uzywany na drodze instad te roznice;)

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Audi samo decyduje kiedy wypala i nie informuje o tym kierowcy żadnym komunikatem. Tylko tak przy wypalaniu jak dasz mu gazu na postoju to się dlawi

i pali więcej mi przy wypalniu ok 2l więcej.

Ad.2 Mam audi od nowości teraz mam 250 tys km i dpf wogule nie sprawia problemu.

Z nim nic się nie dzieje, a pamiętaj ze po jego wywaleniu twoje auto nie spełnia normy EURO 5 i wrazie co masz problem.

A co do spalania, ono w lato przy włączonej klimie to potrafi palić 2l na postoju. A jak lata się autostrada i gaz do oporu to średnie wychodzi 10l/100 km.

Wszystko zależy jaka masz nogę :-)

Edytowane przez kuba-1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 Na srodku tego kola co nim przyblizasz i oddalasz nest dzyndzelek, nacisnij go, potem nim poruszaj

Moze audi mierzac przyslieszenie na rolkach w laboratorium izywa innego programu niz potem jest uzywany na drodze instad te roznice;)

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

a od kiedy w 3G Low jest dzyndzelek na joystiku? Na tyle co wiem w 3G Low nie ma przesuwania map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graty fury :hi: piekne felgi i super środek no i kolorek

nie zastanawiaj siezbyt długo nad programem, róźnica jest nieziemska. Ja zrobilem na 390NM i 176kM, wnioski

- spalanie raczej nie spadło ale też nie wzrosło, od zalania do zalania wyszło mi 6,97 litra na 100km w cylku mieszanym (miasto i trasa)

- potrafi wcisnąć w fotel, banan z twarzy długo nie znika :banan:

- nie brakujem mocy nawet na 6 biegu i przy prędkości około 100km/h

bezawaryjności życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 4. mialem to samo. Wraz z autem dostalem oryginalna plytke z jezykami. Dzieki niej moglem doinstalowac jez angielski. Moze ktos w twoich okolicach moglby ci ja uzyczyc na minute na zainstalowanie tego.

Zapewne mozna to tez wgrac przez karte sd, choc sam tego nie robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 4. mialem to samo. Wraz z autem dostalem oryginalna plytke z jezykami. Dzieki niej moglem doinstalowac jez angielski. Moze ktos w twoich okolicach moglby ci ja uzyczyc na minute na zainstalowanie tego.

Zapewne mozna to tez wgrac przez karte sd, choc sam tego nie robilem.

Gdzie mogę w okolicach Puław Radomia Lublina podnieść moc polecacie kogoś?

Jak działa u was wybieranie głosowe? mi wyświetla się komunikat tak jak napisałem wyżej nie mogę ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wybieranie glosowe, to wciskam przycisk i mowie (oczywiscie po ang) "call home" - dzwoni do domu; "navigate home" - uruchamia sie nawi i prowadzi do zdefiniowanego pkt w domu. Gdzies na necie wyszukalem cala liste komend. Mozna np. wybrac stacje radiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wybieranie glosowe, to wciskam przycisk i mowie (oczywiscie po ang) "call home" - dzwoni do domu; "navigate home" - uruchamia sie nawi i prowadzi do zdefiniowanego pkt w domu. Gdzies na necie wyszukalem cala liste komend. Mozna np. wybrac stacje radiowa.

U mnie jak wcisnę guzik od wybierania głosowego wyświetla się speech dialogue system not available for null

Masz może gdzieś tą listę komend ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od tego, ale jesli po wcisnieciu dostajesz takie info, to czegos musi brakowac, lub nie jest odpowiednio aktywowane.

Liste komend mozna uzyskac wciskajac guzik i mowiac "help"

A to cos ciekawego co znalazlem u nas na forum http://a4-klub.pl/index.php?/topic/264338-komendy-glosowe-przy-mmi/ - mozna i po polskiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...