Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BNS] Problem z NAVI RNS-E Audi S4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Mam poważny problem.

Mam Audi S4 rocznik 2006 z USA i radio Symphony, ktore dzisiaj zastąpiłem oryginalną RNS-E. Zakupiłem w sklepie w Bydgoszczy i zanim mi wysłali prosili o VIN number auta w celu skalibrowania sprzętu. W zestawie były kostki - przejściówki żeby podłączyć navi i przejściówka na antene od radia. Wszystko elegancko podłączył mi bardzo dobry elektronik, podłączył antene GPS którą mam od nowości - płetwa na dachu :)

Wszystko działa oprócz mapy... dostałem razem z navi mape 2008 DVD 2 gdzie jest chyba środkowa Europa w tym Polska. Po załadowaniu mapy naciskam "MAP" czyli śledzenie pozycji i gdy jade po mojej mieścinie mapa się rusza... uliczki się zmieniają... no wszysko elegancko ale te uliczki to inna miejscowośc a mianowicie BYDGOSZCZ. no naprawde nie kumam... jade, śledzenie działa ale tak jakbym jechal po Bydgoszczy. Navi przyslali z Bydgoszczy... dziwny zbieg okolicznosci ? Nie wiem czy to cos z anteną GPS, z navi czy z mapą ? mam nadzieje ze z mapą... pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na brak sygnału gps - miałem dokładnie to samo po założeniu navi u siebie, gdyż antena była w złym miejscu.

Najlepiej wejśc w tryb serwisowy i sprawdzic czy w ogole jakieś satelity są widziane.

Sposób wejścia TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, proszę powiedz co robic... ten temat jest tak rozbudowany ale nic z tego nie rozumiem... naprawde jestem zielony w tych sprawach... faktycznie w menu serwisowym 0 satelit. nie wiem co robić... wiem ze antene znajomy dobrze podłączył... przynajmniej tak twierdzi. razem z navi dostałem antene taką na magnes gps, no ale skoro mam dachową - płetwę oryginalną.... to tej magnesowej nie bralismy pod uwage....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tą na magnes na chwilę i sprawdz czy widzi satelity. Jeśli tak, to odpowiedź jest prosta - coś jest nie tak z tą na dachu.

Z drugiej strony skoro miałeś tylko radio symphony, bez żadnej navi, to skąd u Ciebie antena gps ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ta na dachu płetwa to nie jest antena gps ? może to być atrapa ? no i elektronik powiedzial ze podlaczyl kabel od gpsa do navi... a skoro byl kabel... to chyba i antena gps? no sam juz nie wiem.... badz co badz... jutro sprobuje podlaczyc ta antene inną.... ale zachodze w glowe czemu gdy jade na mapie normalnie sie poruszam... ale po bydgoszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku braku sygnału gps navi bierze sygnał z kół samochodu, dlatego jest w stanie aktualizowac ruch pojazdu na mapie.

Co do anteny to nie jestem ekspertem, trzeba poczekac na post kogoś lepiej zorientowanego w temacie. U mnie w aucie była antena, która ma dwie wtyczki (o ile się nie mylę nazywa się to diversity). Może w przypadku Twojej anteny sytuacja jest ta sama i monter podpiął jedną z wtyczek anteny radiowej jako antenę gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje sie tego dowiedziec czy faktycznie monter mogl popelnic blad w podlaczeniu.... badz co badz gdyby ktos mial jakis pomysl... bardzo prosze kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ta na dachu płetwa to nie jest antena gps ?

To że płetwa to nie jest powiedziane że gps, może to być antena od gsm, z tego co zauważyłem to antena gps + gsm jest wyższa od anteny tylko gsm (mówie o tych dachowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Mam poważny problem.

Mam Audi S4 rocznik 2006 z USA i radio Symphony, ktore dzisiaj zastąpiłem oryginalną RNS-E. Zakupiłem w sklepie w Bydgoszczy i zanim mi wysłali prosili o VIN number auta w celu skalibrowania sprzętu. W zestawie były kostki - przejściówki żeby podłączyć navi i przejściówka na antene od radia. Wszystko elegancko podłączył mi bardzo dobry elektronik, podłączył antene GPS którą mam od nowości - płetwa na dachu :)

Wszystko działa oprócz mapy... dostałem razem z navi mape 2008 DVD 2 gdzie jest chyba środkowa Europa w tym Polska. Po załadowaniu mapy naciskam "MAP" czyli śledzenie pozycji i gdy jade po mojej mieścinie mapa się rusza... uliczki się zmieniają... no wszysko elegancko ale te uliczki to inna miejscowośc a mianowicie BYDGOSZCZ. no naprawde nie kumam... jade, śledzenie działa ale tak jakbym jechal po Bydgoszczy. Navi przyslali z Bydgoszczy... dziwny zbieg okolicznosci ? Nie wiem czy to cos z anteną GPS, z navi czy z mapą ? mam nadzieje ze z mapą... pomóżcie.

sprawdź po prostu wtyk antenowy - pewnie go urwałeś przy demontażu - jest tam cienki wodzik który łatwo uszkodzić lub źle wpasować w gniazdo połączeniowe anteny na RNS-E.

Miłem to samo po montażu RNS-E - po wymienie uszkodzonej wtyczki działa. Podjedz do znajomego elektronika i Ci to w 10 minut poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebralem autko od eletryka. podłączył mi antene gps tą magnesową. tak jak pisaliscie - płasko na desce rozdzielczej przy szybie czyli noo najlepsze miejsce. Niestety jadąc mapa głupieje... gdy jade prostą droga... jest w miare dobrze, ale gdy skręce od razu glupieje... gubi co chwile orientacje.... chyba słąby sygnal gps ? w opcjach widzi 6 satelit... w porywach 8. gdy włącze nawigowanie to w ogole straszny chaos. pomóżcie, co się moglo stać ???? przeciez antena jest w dobrym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze złe kodowanie , poszukaj jakiegoś magika z Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebralem autko od eletryka. podłączył mi antene gps tą magnesową. tak jak pisaliscie - płasko na desce rozdzielczej przy szybie czyli noo najlepsze miejsce. Niestety jadąc mapa głupieje... gdy jade prostą droga... jest w miare dobrze, ale gdy skręce od razu glupieje... gubi co chwile orientacje.... chyba słąby sygnal gps ? w opcjach widzi 6 satelit... w porywach 8. gdy włącze nawigowanie to w ogole straszny chaos. pomóżcie, co się moglo stać ???? przeciez antena jest w dobrym miejscu.

może podpiął w nieodpowiednie miejsce..do anteny od radia lub komórki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podpiął w nieodpowiednie miejsce..do anteny od radia lub komórki..

Widzi 6-8 satelit. Powinna śmigać aż miło

Stawiam na złe kodowanie. W mojej ma zakodowana na A4 i troszke sie spóźnia. Jak była na A6 działała idealnie. Może wielkość kół zmienić w kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, na tym kolorowym wyswietlaczu miedzy zegarami nie dzialają strzałki gdy nawiguje, podobno trzeba wlasnie VAG podpiac i ustawic - odblokować? kanal 68 ? cos takiego slyszalem.... moze faktycznie pojade do serwisu Audi w poniedzialek... bo u mnie w miejscowosci nie znam nikogo kto by mial VAG. Podpowiecie co dokladnie powiedziec jeleniom w serwisie zeby zrozumieli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz ustawioną nawigacje na inny kraj..ale to tez powinno normalnie chodzić..

do zegarów musisz podpiąć cany..i po podłączeniu ich powinno już się pokazywać na fisie bez dodatkowych ustawień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojade do serwisu... bo nawet nie wiem co to cany :) serio zielony jestem w tych sprawach. tylko powiedzcie co mam ziomkom w serwisie Audi dokladnie powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam probrem w a4 2007 b7 i nie mam pojecia jak ustawic gps w rns-e. Miałem oryginalnie zamontowana nawigacje rns-e. prawdopodobnie było w aucie zamontowane wczesniej sledzenie pojazdu przez gps poniewaz w dachu mam antene gps ktora była rozłaczona. Po podłaczeniu nawigacja pokazywała 3- 6 satelit. Skalibrowałem ją recznie w menu rns-e, ale po zmianie ulic, paru zakretach zaczeła sie gubic a teraz w ogole nie widzi satelit. wtykow raczej nie mozna pomylic bo do gps sa niebieskie i sa tak skonstruowane ze nie mozna ich podłaczyc z innymi np z radiem lub telefonem. Mam tez problem z vagiem na canach nie łaczy sie z nawi, a zwykly po k-line wywołuje sprzezenia w glosnikach i za chwile wyskakuje błąd. Jakiego vaga mam uzyc do kalibracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojade do serwisu... bo nawet nie wiem co to cany :) serio zielony jestem w tych sprawach. tylko powiedzcie co mam ziomkom w serwisie Audi dokladnie powiedziec.

Powiedz , że nie działa to , to to i chcesz mieć to rzecz oczywista zrobione. Oni są fachowcami, umieją sprzedać , muszą umieć też naprawić, w końcu to ich produkt, niech szukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie jeden magik powiedzial mi ze to nie wina kalibracji. podobno moj monter nie podlaczyl mi do kostki sygnału ABS i sygnału z tylnego światła STOP ???? i bez tego navi glupieje wlasnie w ten sposob co w moim przypadku.... i co ja teraz mam monterowi powiedziec ? to chyba skomplikowana sprawa ? Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...