Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze skrzynią, pomoc przy doborze.


las3rr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem ze skrzynią, otóż jakiś czas zaczął zgrzytać 3ci bieg, potem zablokowała mi się skrzynia na 4tym biegu (musiałem go wybić), po tym zabiegu skrzynia działa, lecz zgrzyta bieg 3ci.

Dowiedziałem się że najprawdopodobniej trzeba wymienić skrzynię, ale z tym można jakiś czas jeździć. Teraz od czasu do czasu mam problem ogólny z biegami, raz ciężko wchodzi 1, nie wchodzi 2 a za chwilę wchodzi, nie wchodzi wsteczny (lecz po wbiciu działa i skrzynia chodzi normalnie). Otóż, jak mogę się dowiedzieć jaka skrzynia (oznaczenie) znajduje się w aucie, tak żeby można było kupić używaną, czy wszystkie do tego motoru pasują p&p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie skrzyni masz na wlepce w kole zapasowym. w 1 linijce z kodem silnika oznaczenie skrzyni jest po prawej stronie wlepki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno na sprawdzanie oleju jak już zgrzyta. Miałem to samo z 5 biegiem pojeździłem 1,5 roku na zgrzytającej aż w końcu zblokowało układ różnicowy i w grę wchodziła tylko laweta. Przy dopiętym 4 biegu nagle coś pierdyknęło i jakby ktoś złapał mnie za tyłek i pociągnął. Wpadła nowa skrzynia i niestety prawdopodobnie Ciebie też to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałem podobnie, po odkreceniu korka od skrzyni wypadł synchronizator w kawałkach. Możliwe, że u ciebie tez się rozleciał i kawałek haczy przy wrzucaniu biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...