Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania, mało mocy, błędy


iiyama.44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny raz muszę prosić Was o pomoc.

Mianowicie sytuacja jest następująca. Po odpaleniu zimnego auta czuć mocne drgania na silniku, aż do rozgrzania. Kiedy się rozgrzeje i stoję to z silnika co kilka sekund słychać takie jakby puknięcia bardzo ciche i wtedy autem lekko zatrzęsie.

Kolejnym problemem są powtarzające się błędy co jakiś czas.

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
przekroczona wartość adaptacji - mnożenie
No i ostatni problem to brak mocy. Na 4, 5 biegu wskazówka prędkościomierza po depnięciu na gaz rusza się minimalnie. Nieważne czy na wysokich czy na niskich obrotach. Muszę zaznaczyć też, że problem z brakiem mocy nie występuje zawsze, tak jakby to miało związek z pogodą, wilgotnością powietrza?
Jeszcze jedna sprawa. Po dłuższej jeździe odkręciłem korek wlewu oleju, z silnika wydobywa się para. Możliwe, że to uszczelka głowicy i płyn chłodniczy się dostaje? Ostatnio musiałem dolać płynu bo było lekką pod kreską minimum.
Będę wdzięczny za każdą pomoc
Edytowane przez iiyama.44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego korka to sprawdź czy zaworek odpowietrzenia zbiornika działa. Jest on na obudowie filtra powietrza i ma cykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie chciał jechać w 2 przypadkach, raz jak zapchał się kat, ale to ledwo do 60km/h się rozpędzał i dwa, zaraz po wymianie listwy lpg od samego wyjazdu od gazownika, Widać u ciebie coś innego zepsute jest, Zawsze możesz zrobić 2 rzeczy, 1 to odłącz aku na pół godz i wyjmij bezpiecznik od lpg, i tak pojedzij na samej PB, czy po takiej jezdzie nadal będą błędy. 2 to odłącz przepływomierz i tez się przejedz, zobacz jak chodzi. Możesz jeszcze skoczyć do gazownika na komputer i jakieś ustawianie lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pod maską. Możliwe blisko akumulatorowa gdzieś jest. Szukaj przewodu z gniazdem i bezpieczniki.jakoś pewnie luzem leci

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...