Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze wskaźnikiem temperatury.


Truscik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Audi A4 B6 1.9 TDI 100 km z 2004r.

Mianowicie jak sie robi zimno na dworze to wskazówka od temperatury szaleje. Czasem wolno rośnie temperatura, albo jak juz namyśli sie do tych 90 stopni to opada nagle do 50 a po chwili znowu 90 i tak w kolo.

Wymieniany był czujnik temperatury, odczynnik chłodzący, termostat, podpinany był pod komputer i żadnych błędów.

Edytowane przez Truscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś test zegarów vagiem?? Porównywałeś odczyt temp. czujnika vagiem w blokach 17 (zegary) oraz 01 (silnik)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat jak brałem mówili ze oryginalny, dałem za niego ponad 200 zl ale jak nie poprawiło sie to wstawiłem swój stary, a tamten oddałem.

mechanik podłączał pod vaga i mówił ze wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ze wszystko jest dobrze

w jaki sposób mogło być wszystko dobrze jak jest źle??? Jak byłeś u mechanika to auto było zagrzane i wskazanie na liczniku też było prawidłowe?? Taki test vagiem trzeba wykonać jak silnik jest ciepły, a wskazówka leży. No chyba, że poprostu mechanik sprawdził same błędy, a Vag nie wskaże błędu termostatu ani błędu czujnika (jeśli wiązka jest cała).


w swoim profilu masz wpisane B5, a piszesz w dziale B6/B7? Ale jeżeli masz 1.9 B6/B7 to termostat w ASO kosztuje coś lekko ponad 100zł, więc nie wiem co oni CI wcisnęli w sklepie za ponad 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w profilu mam swoj wpisany a pisze w imieniu mojego ojca ale we wszystkim uczestniczyłem.

Możliwe ze mechanik sprawdzał na zimnym silniku bo zostawiałem u niego a odbierałem następnego dnia.

NIe kupowalem termostatu tylko mechanik i na fakturze taka byla podana cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...