Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycia ze skrzyni, kangury


Majkeltaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, tak studiuję trochę forum ale już zgłupiałem. Mam dwa problemy z moją Audi. Po pierwsze zauważyłem ostatnio jakby wycie ze skrzyni kiedy jadę na drugim biegu, wycie jest w zakresie obrotów od 1500-2200 około dalej nie wiem czy buczy bo turbo zagłusza. Wycie przypomina wycie łożyska w kole. Co to mogłoby być? Dochodzić tego czy dać sobie spokój?

Druga sprawa, co akurat bardziej mnie wkurza to pojawiają się kangury. Występują tylko na zimnym silniku i tak co 3 tygodnie przez 2 dni. Jeżdżę 3-4 razy tygodniowo więc tak około co 15 odpalenie auta.

Teraz co może być przyczyną i jak to zdiagnozować?

Czytałem, że przyczynami może być: plecionka- tylko że z wierzchu wygląda na dobrą, nie przepaloną ale wiadomo czy jest dobra?

Wtrysk sterujący- ale on by nie dawał o sobie chyba znać co 3 tygodnie a do tego byłby charakterystyczny dźwięk przez niego, którego akurat nie zauważyłem

Sprzęgło? No ale tak po za tym nie daje innych objawów, sprzęgło ma gdzieś 80kkm

Nastawnik czyszczony w grudniu

Wysprzęglik?

Stary płyn hamulcowy?

Przeguby wewnętrzne? Ale to chyba na ciepłym?

A może warto dodać że mam wrażenie że pedał sprzęgła chodzi jakby ciutkę ciężej niż powinien. Od czasu do czasu jeżdżę audi 80 też z 1z i tam dużo bardziej miękko chodzi pedał. Może to trop w kierunku wysprzęglika lub płynu?

Albo wersja najbardziej hardkorowa czyli wymiana skrzyni.Jakoś większych problemów z nią nie ma, jedynie trochę ciężej wchodzi wsteczny i jest malutki zgrzyt przy wkładaniu 4 biegu- tyle mogę o niej powiedzieć.

Pomóżcie, bo nie chcę przy oddaniu auta do mechanika zostać wciągniętym w fale niepotrzebnych napraw. A już myślę nawet z zmianie skrzyni tylko nie wiem jak wygląda z tym sprawa? Ktoś mi powie co i jak? Napisze co potrzebuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycia sprawdź stan płynu od wspomagania. Może pompa chodzi na sucho.

A co do kangurów spróbuj przypalić sprzęgło. Jak pomoże to możliwe ze skrzynia pada już. U mnie były podobne objawy a teraz czekam na skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...