Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Brak ogrzewania


Foka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem ze temat ogrzewania byl juz poruszany wielokrotnie ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie a wiec pisze o co chodzi sprowadzilem autko z niemiec i nie ma w nim ogrzewania pierwsze co zrobilem to sprawdzilem poziom plynu i jest ok klapki slychac ze przelaczaja a nagrzewnica raczej dziala bo przewody dochodzace do niej sa gorace nastepnie pojechalem do speca podpial WAGA inie bylo bledow i stwierdzil ze ktoras klapka musiala sie zawiesic, dlatego nie ma ogrzewania a WAG nie pokazuje bledow i chcialem zapytac czy jego diagnoza moze byc prawdziwa czy moze macie inne sugestie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy gorące są dwa przewody od nagrzewnicy jeżeli dopływ jest gorący o odpływ zimny to zasyfiona nagrzewnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na klimatroniku czy nie ma błędów jest opisane na forum jak to zrobić jest też opis błędów co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze filtr pyłkowy robiłem ostatnio golfa 4 w którym filtr był tak zasyfiony że nadmuch był zerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prawdopodobnie klapa zawieszona tylko ciekawe że nie pokazuje błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak sprawdził w pierwszej kolejnosci drożność nagrzewnicy bo w audi lubi się zasyfić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem. W srodku wieje zimne powietrze, a przewody ktore ida do nagrzwnicy gorace. Zeby wykluczyc awarie nagrzwinicy, scagnalem przewody, podlaczyem wżz z goracą woda i podalem bezposrednio do nagrzewnicy. Efekt byl taki ze zaczelo leciec cieple powietrze. Pozniej jeszcze raz woda przeplukalem caly uklad. spuscilem cala wode, zalalem plynem i jezdze juz ponad tydzien i wszytsko pieknie gra. Sprawdz moze jeszcze termostat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie grzało, oba węże były gorące, a jak się okazało nagrzewnica była prawie niedrożna. (prawie, bo ciurkiem leciało ale słabo).

Nie chciało mi się rozbierać całego wnętrza więc mimo iż mi odradzali i mówili, że nic to nie da postanowiłem przepłukać nagrzewnicę odkamieniaczem do czajników. ("Kamix" bodajże to był).

Podczas płukania odniosłem wrażenie, że jest coraz gorzej. Po skończonej kuracji gdy silnik zagrzał się do około 80st. zaczęło lecieć ciepłe powietrze.

Może nie grzeje aż tak jak powinno, ale wystarcza. I działa tak już 3 miesiące. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko dzis odebralem od speca i jak sugerowaliscie w moim przypadku tez padla nagrzewnica mimo iz przewody byly gorace koszt nagrzewnicy to 70 PLN i robocizna 300PLN bo mechanior musial sciagac cala deske (czy Waszym zdaniem to duzo) + napelnienie klimy bo podobno musial ja rozszczelnic (i tu tez pytanko czy bylo to konieczne) i ostatnie pytanko ile kosztuje napelnienie klimy?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko dzis odebralem od speca i jak sugerowaliscie w moim przypadku tez padla nagrzewnica mimo iz przewody byly gorace koszt nagrzewnicy to 70 PLN i robocizna 300PLN bo mechanior musial sciagac cala deske (czy Waszym zdaniem to duzo) + napelnienie klimy bo podobno musial ja rozszczelnic (i tu tez pytanko czy bylo to konieczne) i ostatnie pytanko ile kosztuje napelnienie klimy?

pozdro

koszty niewielkie bo pracy do wykonania full , czynnik klimy mozna odzyskac i po wymianie nagrzewnicy napełnic z powrotem , u mnie koszt napełnienia czynnika R-134a 180 zł

pozdrawiam :audi::a4fan::quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...