Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem tylna belka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Dzisiaj byłem na przeglądzie i zbieżność tylnich kół na prawym kole pokazało +6. czy jest jakaś regulacja zbieżności na belce czy pozostaje tylko belka do wymiany? Czy może piasta krzywa?

PS. Belka z B4 jest taka sama jak w B5 bo akurat mam taką?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam!

Dzisiaj byłem na przeglądzie i zbieżność tylnich kół na prawym kole pokazało +6. czy jest jakaś regulacja zbieżności na belce czy pozostaje tylko belka do wymiany? Czy może piasta krzywa?

PS. Belka z B4 jest taka sama jak w B5 bo akurat mam taką?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Witaj, sprawdzałeś luz na tulejach tylnej belki? Są dwie, u mnie na przykład były od nowości nie wymieniane i w końcu takie luzy się zrobiły że bieżnik mi zjadało od wewnętrznej strony opony. Sprawdziłbym też luz na łożyskach kół. Regulacji zbieżności nie ma z tyłu w B5

Opublikowano
  • Autor

Witam!

Dzisiaj byłem na przeglądzie i zbieżność tylnich kół na prawym kole pokazało +6. czy jest jakaś regulacja zbieżności na belce czy pozostaje tylko belka do wymiany? Czy może piasta krzywa?

PS. Belka z B4 jest taka sama jak w B5 bo akurat mam taką?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Witaj, sprawdzałeś luz na tulejach tylnej belki? Są dwie, u mnie na przykład były od nowości nie wymieniane i w końcu takie luzy się zrobiły że bieżnik mi zjadało od wewnętrznej strony opony. Sprawdziłbym też luz na łożyskach kół. Regulacji zbieżności nie ma z tyłu w B5

Tuleje wymienialem w listopadzie 2014 i nawet roku nie wytrzymaly. Luzu na lozyskach nie ma. W ta sob wrzucam auto na podnosnik i merze cala belke :)
Opublikowano

A tak z ciekawości co to za tuleje były? Ja wymieniałem na Lemfordery i od półtora roku mam spokój

Opublikowano
  • Autor

A tak z ciekawości co to za tuleje były? Ja wymieniałem na Lemfordery i od półtora roku mam spokój

Wlasnie nie za dobre nie za slabe Febi. Tyle ze przed wymiana mialem przeglad i byla taka sama sytuacja ze mi prawe kolo pokazalo +5. Pozniej skonczyly sie amory i wymienilem w marcu chyba i teraz na przegladzie pokazalo +6 na prawym kole i tuleje juz zuzyte ale dopiero poczujem to jak wrzucilem zimowki bo na duzej szerokiej feldze tego nie czulem. Jak dla mnie troche dziwne zeby tak samo po zuzyciu tulei uciekalo kolo w tym samym kierunku...
  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam,
 

Chcę się podpiąć do tematu, żeby nie powielać. Mam następujący problem: w moim A4 B5 (napęd na przednią oś) ścina tylną prawą oponę od zewnątrz. Tuleje mam sprawne, amory sprawne, łożyska także, sama belka też jest ok. Czy jest jakaś możliwość regulacji tylnej belki? Ewentualnie czy ktoś z okolic Białegostoku lub Siedlec może polecić warsztat który konkretnie sprawdzi mi geometrię i powie co z tym fantem dalej zrobić? 

Pozdrawiam,

Opublikowano

a4 b5 nie ma regulowanej zbieżności z tyłu

jeżeli tuleje ok to może być belka krzywa

 

Opublikowano
  • Autor
a4 b5 nie ma regulowanej zbieżności z tyłu
jeżeli tuleje ok to może być belka krzywa
 
Minimalna regulacja jest na lapach to sie cala belke przykreca do budy. Sa fasolki zrobione na sruby wiec cos tam mozna ustawic ale nie duzo :)
Opublikowano

Zapomniałem dodać, że miałem belkę krzywą ale została wymieniona na drugą. 

Opublikowano
Godzinę temu, jacca90 napisał:

Minimalna regulacja jest na lapach to sie cala belke przykreca do budy. Sa fasolki zrobione na sruby wiec cos tam mozna ustawic ale nie duzo :)

to czemu drze 1 stronę

Opublikowano
  • Autor
to czemu drze 1 stronę
Bo jak nie ustawisz jej dobrze to bedzie scinac
Opublikowano

niech jedzie na geometrie ustawia belke i pomierzą

tylko na moje to te fasolki są po to zeby szło belke regulować na aucie wzgledem osi przedniej

a jak scina tylko jedna stronę to moze byc belka krzywa

Edytowane przez wyzyk83

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.