Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wskazowkami licznika po zmianie FIS


KamoVAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem w moim audi, natomiast nie dawno wymieniałem wyświetlacz fis ponieważ stary miał uszkodzone piksele i ogólnie przy ciepłych dniach mało co było widać, po wymianie jest wszystko ok poszło mi to całkiem sprawnie przy odłączanej klemie - na aku, lecz po podpięciu zauważyłem ze wskazówki opadły poniżej 0 czyli zamiast 900 obrotów pokazuje 850 a gdy jade 5km/h pokazuje 0. Myślałem ze krzywo ustawiłem przy zakładaniu dziś wymontowałem przestawiłem na 0 ale po podpięciu klemy znowu opadły, dodam ze musiałem zdjąć wskazówki czy jest taka możliwość tak teraz myślę ze jest źle założona ponownie? Proszę o wyrozumiałość i pomoc z moim problemem. Mam tez vaga ale służy mi głownie do sprawdzania błędów nic więcej zrobić nie potrafię za bardzo bez instrukcji, może da sie jakoś vagiem je zresetowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz licznik i załóż ponownie trochę wyżej niż w pozycji 0, podłącz klemy i zobacz czy jest ok.

Ewentualnie ściągnij wskazówki, podłącz zasilanie i jak usłyszysz że licznik już się włączył do końca to założ wskazówki wtedy w pozycji 0 powinno wrócić wszystko do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A test zegarów jak przechodzi? Jest 0 - połowa - max ?

Obstawiam że przy teście:

zamiast 0 jest poniżej

przy połowie brakuje te 5 do połowy

i przy max tak samo.

Na sto procent do założenia na nowo wsakazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem licznik na nowo zdjąłem i włożyłem wskazówki troszkę wyżej, teraz jest w miarę ok prędkość jest ok a obroty minimalnie zawyżone około 930 pokazuje ale nie chce juz tego rozbierać wiec tak zostawiam :) temat do zamknięcia i dzieki za pomoc! :) Swoja droga juz nawet nie pamiętam czy miałem idealnie na 900 obrotów ustawione ;pp


Zrobilem test vcds i jest wszystko ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...