Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ogrzewanie - zagadka dla fachowca


celnik22

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

kupiłem ostatnio audi a4 z 96 r. w wyposażeniu miał climatronic. ostatnio jadąc chciałem załączyć ogrzewanie, wiec ustawiłem temp na HI no i wentylator na połowę. i tak jadąc i jadąc nie zauważyłem aby to w ogóle zaczęło dobrze grzać. był bardzo mały powiew ciepłego powietrza.

po konsultacjach z kolegami powiedzieli żebym sprawdził nagrzewnice. z braku czasu ostawiłem samochód do mechanika. co się okazało - po podpięciu samochodu pod komputer, nie wykazywało żadnych błędów, natomiast czujnik temp wewnętrznej wskazywał 50 stopni. i tak mi mechanik powiedział ze ten czujnik jest walnięty i po prostu samochód tylko dogrzewa do jakiejś tam temp, ale słabym ciepłem. więc zacząłem szukać gdzie ten czujnik się znajduje.i tu cały ambaras - podobno ma być w podsufitce - niestety tam go brak, w desce rozdzielczej - owszem jest ale czujnik temperatury powietrza dolotowego do kabiny, padło podejrzenie ze znajduje się w panelu sterownika - po założeniu nowego nadal ten sam błąd.nadal nie grzeje., więc i założyłem nowy termostat - nadal to samo., filtr przeciwpyłkowy też wymieniony, klapki od sterowania kanałów sprawne, a u nadal nie grzeje. nagrzewnica działa, bo kable wewnątrz maski są gorące, ale nie daje ciepła do środka. ma ktoś jakiś pomysł? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest obok panelu. Tam gdzie taka krateczka nad panelem.

Jeśli wyjmowałeś panel, to idzie gumowy wężyk bo bocznej ścianki, tam jest wentylatorek i czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.mam problem z nawiewem w środku tzn.nie chce mi przełaczać na zimne lub gorące powietrze czyli ta klapka nie chce mi przełązac na zimno lub gorące powietrze i nie wiem czy te klapki od sterowania ciepło lub zimno nie zablokowały się czy co????i gdzie się znajdują te klapki od przełączania i czy to jest łatwe dojdzie do nie go czy trudne?????[pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to tak: ściągasz schowek, odpalasz auto, sprawdzasz czy silniczek pracuje. Znajduje się on za konsolą środkową od strony pasażera, w dolnej części, to ten z czerwoną dźwigienką. Zmieniając temperaturę między minimalną maksymalną sprawdzasz czy dźwigienka się porusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,tez mi sie tak wydawało. ale jestem po diagnostyce w serwisie i wyszło jednak co innego, walnięte silniczki krokowe od sterowania klap( recznie chodziły) i jeszcze na wszelki wypadek trzeba bedzie przeczyścić nagrzewnice. a nic mi nie mówili na temat tego czujnika, wiec pewnie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.ja juz moje autko zrobiłem sam miałem problem z ogrzewaniem tzn cały czas zimno miałemw środku i się okazało ze te siłowniczki chodzą ładnie ale klapka od sterowania zimno ciepło tzn. tam w środku w obudowie było ułamame i siłowniczek chodził ale wogóle mi nie przełaczał zimno lub ciepło bo tam klapka przy końcówce była ułamana i miałem sporo w tym roboty musiałem cały przód rozebrac zeby dojśc do tego miejsca i jakoś mi się udało to samemu zrobic i jeszcze na końcu nagrzewnice przepłukałem. I teraz autko pięknie grzeje w środku.pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu pokazuje mi temperaturę -39 stopni klima się nie załacza i po nastawieniu temperatury większej niż lo leci ciepłe powietrze czy winny jest ten czujnik nad klimatronikiem w krateczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...