Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szkoda z OC sprawcy- uskodzony zderzak A4 B5 Fl.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witajcie,

parę dni temu gościu cofnął we mnie i uszkodził zderzak, halogen, kratkę i lampa jest luźna (uszkodzony zaczep). Czekam na kosztorys z PZU, jestem już po golędzinach. Wybrałem opcję wypłaty na moje konto. Jakie są wasze doświadczenia ? Czy w przypadku małej kwoty mogę oddać auto np. do ASO i oni rozliczą się bezgotówkowo ? Dodam, że audi jest całe w oryginalne, czy mogą policzyć jakieś śmieszne pieniądze na zakup zamienników ? Pozdrawiam

A4 B5 1.8T Lift

Edytowane przez oyamabdg

Opublikowano

z pzu jest zawsze tlusto.ja osobiscie oddalbym auto do serwisu

Opublikowano
  • Autor

Się okaże. Kiedyś przy innym aucie miałem szkodę jednak w tamtym przypadku orzeczono szkodę całkowitą. Nie narzekałem na wypłatę. Jednak nie wiem jak kto jest przy uszkodzeniu pojedynczych elementów. Wtedy wycena była jeszcze w ten sam dzień także może dziś jeszcze uzyskam kosztorys.

Opublikowano

Dodam, że audi jest całe w oryginalne, czy mogą policzyć jakieś śmieszne pieniądze na zakup zamienników ?
Jeśli masz części oryginalne, to mają obowiązek takie policzyć (chyba że były już naprawiane, lub posiadają uszkodzenia nie związane ze zgłoszoną szkodą). Najlepiej zadwoń do ASO z pytaniem o ceny uszkodzonych elementów i będziesz miał ogląd sytuacji (mozliwość porównania cen zastosowanych w kosztorysie z rzeczywistymi).

Czy w przypadku małej kwoty mogę oddać auto np. do ASO i oni rozliczą się bezgotówkowo ?

Tak, takie rozwiązanie jest możliwe.
Opublikowano
  • Autor

Witajcie,

dostałem wycenę - 1200zł. Śmiech na sali. Cenę zderzaka poliftowego podano 160zł !! Lampę poliftową 77zł ? Rozumiem, że teraz mam udać się do ASO i poprosić o wycenę naprawy i przesłać odwołanie do PZU wraz z zalączonym tym dokumentem ? Jestem w szoku. Policzyli to auto jako przedlift chyba.

Auto jest w BDB stanie, nie ma uszkodzeń żadnych. Całość za wyjątkiem błotnika i drzwi ma oryginalny lakier....

Edytowane przez oyamabdg

Opublikowano

Policzyli to auto jako przedlift chyba.
Policzyli jak im pasowało, a ceny wyssali z palca lewej nogi...

Rozumiem, że teraz mam udać się do ASO i poprosić o wycenę naprawy i przesłać odwołanie do PZU wraz z zalączonym tym dokumentem ?

Tak właśnie należy zrobić. Można jednak wykazać tylko rzeczywiste ceny oryginalnych części, a ubezpieczycielowi przesłać informację, że naprawa nastąpi w zaprzyjaźnionym warsztacie (tańszym) z użyciem części zakupionych w ASO. Jeśli ubezpieczyciel zaakceptuje takie rozwiązanie, to powinno Ci zostać trochę kasy w kieszeni.
Opublikowano
  • Autor

W salonie byłem - nie naprawią, za stare auto i ubezpieczyciel nie pokryje im cen oryginałów... Zderzak u nich kosztuje 1700 zł, lampa 1100zł, chciałem jakiś kosztorys to pani powiedziała że nie robią czegoś takiego... Także lipa.

Opublikowano

Także lipa.
Zawsze możesz podjąć negocjacje z ubezpieczycielem. Ja bym napisał, że mam możliwość naprawienia szkody za kwotę 2500 zł i takiej kwoty zażądał. Ewentualnie można zasugerować ubezpieczycielowi, że w przypadku braku akceptacji zażądanej kwoty zdecydujesz się na naprawę w rozliczeniu bezgotówkowym w ASO, gdzie naprawa będzie dwukrotnie droższa.
Opublikowano

Jak nie chcesz się nie wiadomo ile pruć to zawsze też jest jakaś opcja rozliczenia się fakturowo czy przez ugodę jeżeli kasa będzie pasowała. Nie każdy chce na szkodzie zarabiać, a często byle tylko przywrócić auto do poprzedniego stanu :)

Nie ma się co oszukiwać, zależy wszystko od auta i uszkodzeń. Jedni będą stratni inny wyjdą na plus jak gdzieś ulepią :grin:

Opublikowano

siemka, ja miesiac temu mialem(i dalej czekam na wyplate, poniewaz to sa jaja) taka sytuacje ze babka we mnie wjechala, przetarla i urwala mi caly zderzak, obila lampe i przetarla blotnik. Po zgloszeniu szkody zazdwonila do mnie pani z Axa direct(najbardziej reklamowana ubezpieczalnia) i zaproponowala mi UWAGA! 700zl! zaspany powiedzialem ze nie ma opcji i na taka kwote sie nie zgadzam, dowidzenia. zadzwonila drugi raz zaproponowala mi 1200. powiedzialem ze rowniez nie i powiedzialem ze jak mi maja proponowac takie smieszne pieniadze to ja chce zaprowadzic auto do ASO i tam sie z nimi rozlicza. pani spanikowala i zaczela wymyslac niestworzone rzeczy ze to nie jest jak ja mysle bo tam mi policza osobno zuzycie[eksploatacja](zderzaka,blotnika i lampy?!?!?!) i zaplace duzo duzo wiecej. Mialem ladnego mindfucka, napisalem w emailu jest co kosztuje i wyszlo mi duzo za duzo niz oni policzyli. Zadzwonila po raz trzeci lub czwarty z kolejjna propozycja, tym razem 1500zl. Rowniez sie nie zgodzilem i powiedzialem zeby przyslala rzeczoznawce, przyjechal o 8 rano na drugi dzien, wszystko wyliczyl i wyszlo 1700 zl(z 700 zrobilo sie 1700 w kilka dni). Ich obliczenia na poziomie niedorozwiniecia umyslowego, zderzak 130zl, lampa polift 120zl i blotnik z 1200. Akurat zderzak mialem rozwalony i i tak byl do naprawy, poza tym przed lift wiec o to sie nie bede klocil, ale ceny z d*py. Na allegro za podrabiana lampe wolaja ponad 200zl,a za zderzak ok 350. trzeba sie z nimi klocic bo nie ma wyjscia... Co do calej Axy do w srode mi mija 30 dni od szkody, dzwonilem to pewien pan mi powiedzial ze oni maja czas do 21 i mam czekac a nie dzwonic bo to w niczym nie pomaga. ONI JUZ 2 TYG CZEKAJA ZA NOTATKA POLICYJNA I NIE MOZE ONA DOTRZEC. radze uwazac na ich triki..

Opublikowano

ONI JUZ 2 TYG CZEKAJA ZA NOTATKA POLICYJNA I NIE MOZE ONA DOTRZEC. radze uwazac na ich triki..
Oni najprawdopodobniej tylko twierdzą, że czekają na notatkę, a w rzeczywistości dawno ją mają. Najlepiej więc samodzielnie udać się do jednostki policji poprosić o notatkę (niestety nie zawsze dają), lub o potwierdzenie jej wysłania do ubezpieczyciela (to muszą dać). Jeśli notatka poszła, to masz podstawę do złożenia skargi do rzecznika ubezpieczonych, KNF, czy nawet Papieża. Ten pierwszy niewiele może, ten ostatni pewnie się za ciebie pomodli, ale KNF może sięgnąć do kieszeni ubezpieczyciela nakładając karę i raczej będzie to wielocyfrowa kwota.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.