Radio Chorus nie czyta zmieniarki

crookers20

Witam, posiadam w autku radio chorus i zmieniarkę, niestety nie czyta bądź nie widzi zmieniarki. Zasilanie jest, zmieniarka łyka płytki ale po wciśnięciu przycisku cc/cd który jest z jakiejś przyczyny zamazany wyświetla się komunikat na radiu "NO TAPE" próbowałem z poziomu vcds dostać się do radia czy innego bloku z tym związanego ale się nie da. Radio po rozłączeniu aku nie woła o kod ale słyszałem że jak jest orginał wraz z autem z salonu to nie będzie wołać a papiery na te radio mam co śmieszne ktoś kod wyciął i nie ma XD. Panowie to jest wina radia że ktoś rozkodował i wsadził inne czy gdzieś inndziej jest pies pogrzebany. Co lepsze nigdzie nie znalazłem podobnego tematu.

radio jak jest ori to nie woła o kod ale widziałem już i takie co woła najprawdopodobniej kodowanie jest złe i temu nie widzi zmieniarki a brak połączenia może być spowodowane brakiem lini k

vcds ori czy klon jeśli klon to tu jest problem w niektórych brakuje lini k

linia k jest na kablu który zakupiłem od kolegi z naszego forum a program vcds 12.12. i nie wiem gdzie szukać dalej przyczyny. Podczas skanowania VCDSem jak skanuje radio to na wyświetlaczu na sekundę błyśnie napis "scan" ale już z poziomu programu nie da się wejść. Chyba ze źle to robię .

Możliwe, ale tak to wszystko działa .. kasety itd.

Czy ktoś z kolegów ma może rozpiskę przewodów do radia i z radia do zmieniarki abym mógł rzucić okiem na instalację w języku polskim:). byłbym wdzięczny.

Witam, mam identyczny problem . Dzis dołożyłem zmieniarkę do chorus II , wyrzuca błąd braku połączenia ze zmieniarka , kodowanie zrobione u mnie wygladalo 00202 . a dalej blad występuje . po nacisnieciu CC/CD wyswietla No Tape, po wylaczeniu radia i przycisnieciu CC/CD i wlaczeniu wyrzuca NO CDC .
Macie jakies pomysły i rozwiazanie problemu?

Radio nie musi być kodowane pod zmieniarkę aby ją obsłużyło. Concert/Chorus II obsługują tylko zmieniarki 1din montowane w schowku pasażera, nie obsługują starszych zmieniarek montowanych w bagażniku (tych z magazynkiem)

U mnie sprawa rozwiązana pin.. Data in bądź out podczas wkładania do radia dostawał luzu, żeby nie Albercikk na PW to bym się pewnie nie dojrzał gdyż mam kabli za radiem troszkę naciętych, wszystko podeszło bez kodowania zmieniarki, nie wiem tylko czy dalej jest problem połączenia radia z VCDS, ale to już nie istotne