Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pierwsze Audi - oby latał tak jak Adam :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie.
Przyszedł czas na przesiadkę po 11 latach bezproblemowej jazdy Fordem Fiestą r.2004 - auto kupiłem bezpośrednio z salonu. Będzie do sprzedania - w weekend wystawię ogłoszenie. Do rzeczy.
Poszukiwania nie trwały zbyt długo. Raptem niecały miesiąc. Obejrzałem w tym czasie 2 egzemplarze - dość zadbane ale po dzień dzisiejszy się nie sprzedały....
Od początku liczyłem się z wydaniem odpowiedniej gotówki aby kupić auto w stanie pozwalającym stwierdzić, że będzie jeździło a nie psuło się.
Podczas czytania artykułów i edukowania się co nie co (jestem totalnym laikiem umiejącym zmienić koło i wymienić płyny eksploatacyjne) zwróciłem uwagę, że polecano tu użytkownika Miszel.
Odezwałem się więc do niego o pomoc w zakupie auta.
Dokładnie sprecyzowałem swoje oczekiwania oraz budżet jakim dysponuję.
I tak oto zakupiłem od Michała taki egzemplarz:
Audi A4 B6 2004r 1.9TDi ze skrzynią (zaraz będziecie pewnie jechać po mnie) Multitronic :wink:
ylocou3d.jpg
sioqbjs7.jpg
7yiygg28.jpg
zsnpd7w2.jpg
vqj5oshq.jpg
r7bowmy7.jpg
7igvjtzm.jpg

To co dała fabryka:
E4J = Pakiet S-Line Exterieur (schwarz pakiet)
7A0 = Bez odtwarzacza cd/instalacji do odtwarzacza płyt cd
4UE = airbag kierowcy i pasażera z przodu
6XD = zewnetrzne lusterka: sterowane elektrzynie, podgrzewane
5SL = zewnetrzne lewe lusterko wsteczne: nie sferyczne
5RU = Lusterko wsteczne zewnętrzne z powiększonym polem widzenia (konvex)
1KD = Hamulce tarczowe tył
1JD = Pakiet zawieszenie komfortowe
1LB = tarcze hamulcowe z przodu
3FA = Bez szyberdachu (dach pełny)
5TD = Aluminiowe wkładki ozdobne wyposażenie
7X0 = Brak dźwiękowej sygnalizacji przy parkowaniu
4R5 = Elektryczne szyby przód
F0A = no special purpose vehicle, standard equipment standardowe wyposazenie (nie jest to pojazd specjalnego przeznaczenia)
8GU = alternator 140A
0G7 = 5-biegowa aut. skrzynia biegów tiptronic (multitronic o oznaczeniu HPP)
0YH = Weight range 8 installation control only, no requirement forecast (??)
0JG = 7 kategoria wagowa przedniej osi, zakres wagowy 7
T9J = Silnik 4-cylindrowy wysokoprężny turbo 1,9/96kw
3NZ = Oparcie tylne dzielone
8JH = elipsoidalne reflektory dla ruchu prawostronnego
U1A = licznik z prędkościomierzem w km/h, zegarem, tacho, licznikiem podrozy
X0A = program sprzedaży w Niemczech
1N1 = Elektryczno-hydrauliczne wspomaganie układu kierownicy
7Q0 = Bez systemu nawigacyjnego
CL6 = Obręcz koła ze stopów lekkich 7,5j x 17h2 et43
7K0 = Bez układu kontroli ciśnienia w oponach
4X3 = boczne poduchy z kurtynami
2K7 = Zderzak wzmocniony
6R0 = Automatyczna skrzynia biegow
3L3 = reczne ustawianie wysokosci przednich siedzen
VW1 = Szkło atermiczne do szyby drzwi, szyb bocznych
3Y0 = Bez rolety przesiwsłonecznej
4K4 = Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem radiowym, sterowaniem wewnętrznym i oddzielnym sterowaniem zamka pokrywy bagażnika.
5D1 = czestotliwosc (prawdopodobnie pilota od centralnego) 433.92 MHz
1SA = Bez osłony dolnej zespołu napędowego
0GZ = Koncepcja spalin: eu3 (poprzedni właściciel w 2007 r. doposażył auto w DPF :facepalm: )
Q1D = przednie fotele sportowe kubełkowe
4GH = przednia szyba przyciemniana z pasem przeciwsłonecznym

Auto z końca produkcji, regularnie serwisowane do 165 tyś w ASO (rok 2013) później w jednym niemieckim warsztacie do 01.08.2015 do przebiegu 211 tyś. Obecnie 213 tyś. Autem wróciłem na kołach prawie 600 km- nie musiałem łapać stopa po drodze, korzystać z lawety - nie pojawiło się nic co zakłóciłoby spokój i przyjemność podróżowania tym autem :banan:

Do zrobienia w najbliższym czasie:
Wymiana przewodu turbina-intercooler w kształcie S ZROBIONE
Wymiana termostatu ZROBIONE
Naprawa wysuwanego podudzia w fotelu kierowcy / przekładka na fotele kubełkowe S-Line Alcantara z materiałem Speed ZROBIONE
Podniesienie auta (zawieszenie gwintowane AP - za duża gleba jak dla mnie) ZROBIONE
Wymiana oleju w skrzyni Multitronic + diagnostyka (już umówiłem się z Bart-s) ZROBIONE
Dołożenie parktronic
Montaż RNS-E
Oświetlenie LED ZROBIONE
Zmiana kierownicy na S-Line w pikowanej skórze
Wymiana uszczelniacza wału napędowego ZROBIONE
Dołożenie podszybia ZROBIONE
Zakupione dywaniki - dzięki artur10a (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/333581-dywaniki-dedykowane-geyer-hosaja-audi-i-inne/?p=4616972) ZROBIONE
Zakupiony setup na zimę: ZROBIONE
6vo3pdje.jpg
Opony Michelin Alpin A4 - 205/55

Dzięki Michał za cierpliwość - byłem bardzo marudny - mam nadzieję, że będzie bezawaryjnie.
Temat będę aktualizował
Do zobaczenia na szosie :)

Edytowane przez scOOtt

Opublikowano

Autko wizualnie na fotkach fajne, jak dobrze kojarzę stało za konkretną kwotę... dla mnie ma trzy minusy: brak quattro, multitronic i TDI ;-)

quattro dołożyć, przy okazji wywalisz multitrona... a z TDI będziesz musiał żyć :-)

Bezawaryjności!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Termostat wymieniony, zawieszenie podniesione (masakra z tym była) i na koniec wąż turbo-intercooler
dy5td4da.jpg
absjzqgr.jpg
rflaxa42.jpg
c534d0738a3b8241med.jpg
Stary nieszczelny wąż nabrudził
66f052ba372359b7med.jpg
Wszystko wyczyszczone, umyte.
Termostat ładnie łapie temperaturkę i trzyma jak trzeba 90 stopni.
Wracając miałem przygodę... Gaz do dechy raz, drugi, trzeci świst i nagły spadek mocy, obroty falują auto nie chce jechać prawie gaśnie.
Wypadł wąż - wrociłem na poprawkę - poprawnie zamontowany już nie sprawia żadnych problemów.
Założyłem thermotec - jest trochę krótszy niż oryginał. Ale po zamontowaniu wszystko się elegancko spasowało.
Teraz tylko olej w skrzyni u Bartka i w połowie roku 2016 rozrząd.
Pozdrowionka.


Jestem już po wymianie oleju w multitronicu u @Bart-s.

Dzięki Bartek za pracę i podzielenie się wiedzą.

Miło było Cię poznać :hi::hi:

Polecam z czystym sumieniem jego usługi wszystkim użytkownikom multitronic'a

Edytowane przez scOOtt

Opublikowano

Furka bardzo ładna, sam mam multitronic i jak się dba to jest wszystko ok i cieszy długie lata...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witajcie.

Trochę już zrobiłem - mianowicie:

Wpadł pakiet oświetlenia LED (rejestracja, wnętrze, postojówki), dołożyłem podszybie, wymieniłem uszczelniacz wału napędowego.

W chwili obecnej raz na jakiś czas auto po zapaleniu nie ma mocy (sporadycznie). Wyłączenie i włączenie silnika rozwiązuje problem. Auto podłączone do komputera - zero błędów. Podejrzewam zawór N75 ale aby to sprawdzić muszę podnieść maskę w chwili kiedy występuje owy brak mocy i sprawdzić czy zaworek się podniósł czy stoi w miejscu (biała kreseczka) - tak mi powiedział mechanik. Póki co jeździ i nic się nie dzieje.

Dziś pojadę umyć i odkurzyć auto i wieczorem postaram się wrzucić więcej fotek - auto jest już na zimowym setupie.

Na chwile obecną jedno tuż po montażu LEDów od @Tomii

262dfe2457a54541gen.jpg

8c2fd56a358f009egen.jpg

539e1bda7caa759cgen.jpg

09dd56030decde3bgen.jpg

fd2d8876ef2c26f8gen.jpg

Edytowane przez scOOtt

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.