Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny wzmacniacz - masa


zyzgak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam instalację pasywną, tzn. przystosowaną pod niefirmowe radio bez wzmacniacza.

Zmieniłem na oryginalne radio, działa oczywiście tylko przód, pod tył mam zamiar podłączyć oryginalny wzmacniacz.

Ponieważ wyprowadzenie tylnych głośników jest przy radiu, wzmacniacz mam zamiar umiejscowić w schowku.

Moje wątpliwości budzi podłączenie masy do wzmacniacza. Blisko schowka mam dwa dogodne miejsca do podłączenia, ale coś mi się obiło o uszy że masa wzmacniacza powinna być ta sama, co radia.

Prawda to? Muszę użyć masy od radia czy mogę swobodnie podłączyć się do innego punktu masowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymontowałem całą wiązkę wzmacniacza masę miał podpiętą do karoserii oryginalny wzmacniacz obsługuje 2 tylne głośniki oraz subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mnie czeka to samo. Też rozmyślałem nad schowaniem wzmacniacza w schowku. Znalazłeś może jakieś schematy podłączenia ? Wzmacniacz zwykły pod 23 pin montujesz ? Z drugiej strony fajnie by było mieć tube w bagaju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mnie czeka to samo. Też rozmyślałem nad schowaniem wzmacniacza w schowku. Znalazłeś może jakieś schematy podłączenia ? Wzmacniacz zwykły pod 23 pin montujesz ? Z drugiej strony fajnie by było mieć tube w bagaju :D

Schemat kostki jest tu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288411-podlaczenia-innego-wzmacniacza-pod-oryg-kostke-w-bagazniku/?p=4389322

Przykręciłem go do górnej ścianki schowka. Kupiłem używkę ze wtyczką i kawałkiem kabla, dzięki temu podłączenie było bardzo łatwe. Gra i nie bucy :)

Nie mam potrzeby tuby, słucham głównie tok-fm i audiobooków. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...