Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problemy z AUDI A4 B5 90 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam pierwszym problemem jaki mam to piszczenie przy uruchamianiu silnika piszczy poki sie nie rozgrzeje , kolejny problem to ze cieżko pali jak jest cieply silnik jak zimny elegancko, nastepny problem to turbina tak jakby raz sie zalaczyla i auto odrazu czuc ze jest zywsze a raz wogole mul straszny ... nieraz tez widze jak by ropa lekko skapywala skads ale skad to nie mam pojecia . . .

Opublikowano

Co do turbiny to do sprawdzenia sztanga o ile jest ze zmienna geometrią, jeśli tak to również n75, możesz podmienić z n18.

Sprawdzić też trzeba kąt początku wtrysku, powinien być z tego co pamiętam 48-59. Co do pisków to co konkretnie piszczy i gdzie. bo pasek to raczej nie ?

Opublikowano

W 90 KM raczej bez zmiennej. Najlepiej podpiąć kompa i sprawdzić czy coś podpowie.

Opublikowano

Według profilu to kolega ma 98r afn, a ten silnik ma 110KM (81kW) i jest z turbiną ze zmienną geometrią.

Do sprawdzenia wszystko to co napisał kolega Mateuszek1001.

Od siebie dodam żebyś sprawdził układ podciśnienia.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

A w temacie 90 KM..?

Opublikowano

Co do piszczenia to podejrzane jest sprzęgło jednokierunkowe na rozruszniku. Miałem podobne objawy i wymiana bendixa załatwiła sprawę. Co do turbo, to napisz jaki masz silnik, bo samo 90 KM nic nie znaczy. Są 90 KM ze zmienna geometrią turbo (AHH) i bez (1Z, AHU).

Opublikowano

Piszczeć może wszystko... pasek, napinacz paska, łożysko alternatora... u mnie przykładowo piszczała pompa wody, która miała luzy.

Co do muła... wchodzi Ci na wszystkie obroty ? Albo czy bynajmniej przekracza 3tyś obr.

PS. Ja mam 90KM i mam VNT (zmienną geometrię turbosprężarki)

Na początek podepnij kompa i zobacz jakie błędy wywala.

Tak jak koledzy piszą zapobiegawczo możesz wymienić wszystkie przewody podciśnienia.

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
  • Autor

Ja mam 90km AHU wjechalem dzisiaj na kanal odpalilem i strasznie kapie z pompy wtryskowej .

Samemu to raczej tego jakos nie uszczelnie chyba, jaki mniej wiecej koszt by byl robota + pompa ?? ;////

Edytowane przez JUZEK1991

Opublikowano

jak ma odpalać dobrze jak z pompy się leje uszczelnienie jej jeśli cieknie z górnego dekielka to grosze jeśli niżej to od 150 zł w górę. Jeśli chodzi o problem z odpalaniem na ciepłym silniku czujnik temperatury do sprawdzenia i rozrusznik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.