Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] trzęsie budą.. zimny i ciepły silnik, niskie i wysokie obroty


ksiadz99

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. tak tak wiem że było o tym dużo, ale zawsze komuś trzeslo tylko na zimnym, albo tylko na ciepłym, albo tylko na niskich, albo tylko na wysokich obrotach.. mi trzesię cały czas. nie jest to bardzo mocne, ale uprzykrzające jazde trzęsienie foteli, kierownicy i ogólnie całej budy. stawiam na poduchy i przymierzam się do ich wymiany, chciałbym się tylko od was dowiedzieć czy takie objawy wskazują własnie na poduchy, czy może plecionke wydechu albo jeszcze cos innego.. I jeżeli kupować poduchy to faktycznie tylko ori albo lemforder (tak wyczytalem w ktoryms poscie)? Silnik pali na dotyk, bardzo ładnie ciągnie więc wykluczam sprawy związane ze zła pracą cylindrów. Silnik po wymianie rozrządu, ale przedtem było identycznie. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cały czas takie same objawy,wymieniłem poduchy,sprawdziłem tłumiki i tysiące innych elementów ,objechałem sporo mechów i nic to nie dało cały czas mam tak jak ty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cały czas takie same objawy,wymieniłem poduchy,sprawdziłem tłumiki i tysiące innych elementów ,objechałem sporo mechów i nic to nie dało cały czas mam tak jak ty. :(

ile kosztowala cie wymiana poduch? poduchy i robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie pamiętam ile dałem ,ale wymiana ich w moim przypadku nic nie zmieniła ,jak było na początku tak samo jest teraz :(, daremny trud i wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój samochód nie jest już nowy i pewnie swoje przejechał - ten rocznik moze podejsc pod 300k spokojnie. Silniki AFN 110Km są takie jakie są i zużywają się jak wszystko. Ja walczyłem z trzesieniem dosyć ostro najpier poduchy silnik, plecionka, poduchy skrzynia, dwumas aż staneło na robieniu cłej belki przedniej (zimerrblocki i tym podobne), w sumie wpieprzyłem w ten samochód 1/4 jego wartości.

Udało mi się zredukować trzęsienie do naprawdę minimum ale i tak uważam, że to nie jest to. Zrezygnowałem z dalszych wymian bo szkoda mi kasy, a remontu silnika nie będę robił bo mam jak na ten rocznik nieduży przebieg (sprawdzony).

Dobra rada - kupuj dobre podróbki - ja polecam Lemforder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja A4 ma już 340 tys.km.i nadal silnik chodzi bdb.spalanie ma w normie oleju bierze na 10tys km. ok.0,7litra ,zbiera się na drodze żwawo no same plusy tylko te drgania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...