Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana czujnika parkowania A4 B7 Avant tył


pijey88

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi jeden z czujników, ponieważ czujniki sa lakierowana to zastanawia mnie czy mozna przełozyć ze starego czujnika malowaną "główkę" na nowy czujnik. Po zdjęciach wydaje mi sie że mozna zdjąc ten element i zamienić z nowym, pominął bym problem malowania czujnika. czy ktoś juz praktykował taką operację?

Kolejna sprawa to czy lepiej kupić oryginał (koło 250zł), używkę (okolo80zł) czy zamiennik (45zł) ? Czy jest sens kupować używkę, która może podziałać 2 tygodnie? Czy może zamiennik, w końcu nowy i z gwarancją. Wiem że ori najlepsze, ale w cenie ori mam 5 szt zamienników.

Edytowane przez pijey88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przełożysz metalowej główki. Doprowadzone są do niej dwa przewody. Bardzo łatwo je urwać i przez to zniszczyć czujnik.

Jeden jest zaciśnięty do tej aluminiowej obudowy od środka na skraju, więc jest brak możliwości polutowania czy też zaciśnięcia ponownego.

Drugi przewód jest głęboko obsadzony do płytki czujnika.

Przewody bardzo cienkie i krótkie. Nie próbowałem ich przedłużyć i czy czujnik po takiej operacji będzie działać.

Jak będę miał chwile to zrobię zdjęcia takiego zniszczonego czujnika.

Można ściągnąć ten plastik dokoła czujnika, ale też nie jest łatwo i często wiąże się to z połamaniem zatrzasków dokoła,

Przy tej operacji trzeba uważać i cały czas wpychać metal do środka żeby nie urwać przewodów.

Używkę można kupić już od 50zl nawet na forum ktoś oferował.

Zamiennik za 100zl kupowałem do a6 c5 i ak narazie działa już rok bez zarzutu.

Do a4 b6 kupiłem też zamiennik ale narazie go jeszcze nie zamontowałem więc się nie wypowiem.

Przy zakupie używanego czujnika w kolor, warto zwrócić uwagę żeby lakier na środku czujnika nie był "spuchnięty" .

Edytowane przez cypek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej audi wyminilem 2 czujniki, jeden niby oryginal, kosztowal 100 zl, znaczki audi sa na nim, drugi kupilem zamiennik za 50 zl i jak narazie chodzi jeden i drugi bez zarzutu, mam juz je ponad pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba skuszę się na zamiennik i spróbuję sam pomalować, może uda mi się dobrać lakier, niestety posiadam niestandardowy lakier z poza palety standardowych lakierów A4, z tego co pamietam to kolor z palety A8, więc nie mam szans kupić używki w kolorze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no używke w kolorze ciezko znaleźć :) musisz kolego kupic zamiennik, a pomalować trzeba, ja wymeinieałem 2 kod lakieu lz7l wiec taki ciemniejszy kolor auta założóne mam czarne zamienniki ale też sie wrzucaja w oczy i bede musiał malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...