Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy zakup A4 B8 2.0 TDi prośba o ocenę serwisu ;)


skrzat86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;) Zakupiłem niedawno Audiczke A4 B8 z 2011 r. silnik 2.0 TDi 136 KM. Aktualnie autko ma przejechanych 131 tys. km., ostatni serwis w ASO w Niemczech przy 124 tys. km. (sprawdzone w książce serwisowej i potwierdzone przez VIN). Mam takie pytanie do Was drodzy klubowicze a mianowicie co i kiedy muszę teraz wymieniać. W książce jest napisane, że np. rozrząd należy robić przy 180 tys. km. jednak wiele osób zaleca mi już teraz jego wymianę. Chciałem teraz wymieniać filtry ale widzę, że podczas ostatniej wizyty w ASO były wymieniane. Mógłby ktoś rzucić okiem i doradzić z własnego doświadczenia ;)

Historię samochodu wrzuciłem tu: http://www.directupload.net/file/d/4163/uvxat9u4_pdf.htm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W książce jest napisane, że np. rozrząd należy robić przy 180 tys. km. jednak wiele osób zaleca mi już teraz jego wymianę.
130 tyś i wymiana rozrządu? Poproś tych zalecaczy żeby Ci ten rozrząd zasponsorowali. Może ochłoną.

Czasami ludzka głupota mnie przeraża.

Mam autko z 2009r. Też silnik 136KM. Rozrząd wymieniłem przy 180 tyś.Rolki nie szumiały, pompa szczelna, pasek bez uszkodzeń i pęknięć. Myślę że jeszcze z 50 tyś by zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to osobiście ani nie zmianiałbym rozrządu, ani filtrów i oleju. Ktoś po coś wymyślił te okresy przeglądów i wymian. W marcu miałeś serwis przy którym wszystko zrobiono. Jedź w marcu zrobić swój przegląd i tyle. Nie lubie takiego ślepego wymieniania wszystkiego jak leci tylko z powodu zakupu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd przy 210 kkm lub 5 latach :) za niedługo do zmiany :decayed:

A olej w marcu i zmieniać co 15tyś lub rok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...