Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po czym poznać że sprężarka działa


jan3k

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie b5 to pierwszy mój samochód z klimą która w sumie nie działa chyba. Moje pytanie jest takie - jeżeli jest włączony nawiew "bez zebatki" oraz z "zębatką" i nie słychać różnicy (a tym bardziej nie czuć zmiany temperatury) to znaczy że trzeba nabić tylko czy też sprężarka jest do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od temp zwnetrznej jeśli jest koło +5 to klima się nie włączy. W b7 juz może chodzić non stop u ciebie niestety przy niższej temp elektronika klimy nie włączy. Jeśli jest cieplej i nie chodzi to podejdź do porządnego warsztatu serwisujacego klime i nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak było cieplej to też nic nie było słychać żeby się uruchamiało wraz z naciśnięciem tej "zębatki":/ z tym że wtedy nie myślałem o tym nawet bo kasy nie miałem :( w skrócie: jak jest ciepło to powinno zacząć delikatnie huczeć nie zależnie od intensywności nawiewu i np na 3 kreseczkach siły nawiewu "z zebatką" powinno być głosniej na postoju niż na 3 kreseczkach bez zębatki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczasz sniezynke po twojemu zebatke ;-) i jak włączy się klima od razu usłyszysz inna prace silnika bo dostanie obciążenie. Może masz uszkodzony silniczek regulacji nawiewu albo po prostu nie nasz czynnika. Masz gdzieś na forum opisane jak zczytac błędy klinatronika, wciskasz na panelu dwa przyciski i pokazuje kody błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzięki wielkie :D no faktycznie jak się mu przyjrzę to bliżej mu do płatka śniegu niż zębatki :D ale facepalm ;) Dzięki Panowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby było tragicznie mało czynnika chłodzacego w układzie to sniezynka nie zapaliłby sie wcale,

ale jesli sniezynka sie zapala to znaczy ze jeszcze troche go jest.

po właczeniu klimy spojrz od przodu na kółko pasowe klimy

i zobacz czy razem z czescia zewnetrzna kółka kreci sie tez czesc wewnetrzna:

jesli sie kreci podjedz na dobicie czynnika chłodzacego i czyszczenie dyszy rozpreznej (taki filterek w rurce aluminiowej pod złaczką).

jesli sie nie kreci sprawdz czy do sprezarki dochodzi prąd.

jesli dochodzi prad to elektromagnes sprzegła do sprawdzenia

jesli nie dochgodzi- sprawdz czy nie ma gdzies przerwy w elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo :) dzięki wielkie za fachową poradę :) byłem pewien że śnieżynka zapali się zawsze :D kiedyś jak nastawiałem nawiew na samą przednią szybę to sam nawiew się włączał, a od jakiegoś czasu po naciśnięciu na ten przycisk włącza się automatycznie też śnieżynka ;) to normalne? :D

przy okazji :D czym się różni nawiew na szybę przednią od "strzałki w górę"? :D bo jakoś strumień powietrza chyba podobnie leci wtedy nie?;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym że przy nawiewie na szybę wszystkie inne kanały są zamknięte i leci tylko na szybę. A jak walczysz strzałkę na szybę masz też możliwość puszczenia na nogi i kratki środkowe. Jak puszczasz nawiew na szybę to powinna się włączyć sniezynka chyba że masz włączone Eco albo temp jest poniżej 5 stopni

Różni się tym że przy nawiewie na szybę wszystkie inne kanały są zamknięte i leci tylko na szybę. A jak walczysz strzałkę na szybę masz też możliwość puszczenia na nogi i kratki środkowe. Jak puszczasz nawiew na szybę to powinna się włączyć sniezynka chyba że masz włączone Eco albo temp jest poniżej 5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...