Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Test licznika, szmery

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Podczas włączania zapłonu zawsze włącza się test licznika czyli wskazówki lecą na max i z powrotem. Zauważyłem, że u mnie słychać jak wskazówka obrotomierza wykonuje ten ruch w postaci szmeru/tarcia. Czy u Was też to występuje, czy z moim licznikiem coś jest nie tak ?

Opublikowano

Podczas włączania zapłonu zawsze włącza się test licznika czyli wskazówki lecą na max i z powrotem. Zauważyłem, że u mnie słychać jak wskazówka obrotomierza wykonuje ten ruch w postaci szmeru/tarcia. Czy u Was też to występuje, czy z moim licznikiem coś jest nie tak ?

pewnie licznik byl rozbierany i za mocno ktos docisnal wskzowke

Opublikowano
  • Autor

1. Czy da się sprawdzić, czy licznik był wymieniany ?

2. Czy jest w ogóle możliwość przełożenia liczników poza aso ?

3. Czy zmiana gatewaya powoduje włączenie ochrony komponentu licznika(safe) ?

Edytowane przez toja

Opublikowano

Tak można wymienić bez problemu licznik po za aso. W aso ci przebiegu nie przepiszą tym bardziej. Na gatewayu jest ochrona komponentu.

Opublikowano
  • Autor

To pozostaje kwestia czy wymiana gatewaya ma wpływ na licznik w postaci włączenia trybu "safe" i nie działania licznika (brak podświetlenia, nie działający fis, jedynie poruszająca się wskazówka prędkościomierza)

Czy da się jakoś sprawdzić czy zegary są w aucie od nowości, czy zostały zmienione ?

Opublikowano

Tak to wina wymiany Gatewaya

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Marek

Pozostaje aktualne jedynie pytanie( bo się zastanawiam nad wizytą w ASO z roszczeniem gwarancyjnym):

Czy da się jakoś sprawdzić czy zamontowane zegary są w aucie fabryczne, czy zostały później zmienione ? Jakieś numery seryjne, VCDSem ?

Edytowane przez toja

Opublikowano

W etce po numerze vin powinien byc licznik ktory byl fabrycznie

Opublikowano
  • Autor

Dzięki.

Musiało się coś podziać z licznikiem, pojadę do ASO niech zobaczą co tak szumi. Nie wygląda na tarcie wskazówki. Nie był rozbierany i wygląda jakby siedział tam od czasu pobytu w fabryce...Na dobrą sprawę ciężko nawet rozróżnić czy to obrotomierz czy prędkościomierz szumi

Tych wskazówek jak się obracają nie powinno być w ogóle słychać...

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam, może pomożecie ,S4 2012 z USA, przekodowałem na europę ale, źle wskazuje prędkość oraz obroty, zaniża i jedno i drugie , na FISie prędkość pokazuje dobrze,jak jadę powiedzmy 50km/h na FIS, to na wskazówkach jest ok 30km/h. Zmienione są tarcze na europejskie, licznik pozostał oryginalny

Opublikowano

Witam, może pomożecie ,S4 2012 z USA, przekodowałem na europę ale, źle wskazuje prędkość oraz obroty, zaniża i jedno i drugie , na FISie prędkość pokazuje dobrze,jak jadę powiedzmy 50km/h na FIS, to na wskazówkach jest ok 30km/h. Zmienione są tarcze na europejskie, licznik pozostał oryginalny

A porównywałeś tarcze przed wymianą? Nie jest przypadkiem tak że te liczniki są inaczej wyskalowane i prędkości się nie pokrywają (w miejscu gdzie usa ma 50km/h europa ma 30km/h)? Oglądam zdjęcia tych liczników i ewidentnie widać że prędkości się nie pokrywają.

W pierwszej kolejności porównaj tarcze czy prędkości w km/h się pokrywają, obstawiam że nie i tu tkwi problem.

Nie wiem jak jest w B8 ale w B7 na pewno wymiana tarcz z USA na EU wymaga przekodowania licznika bo podziałki na tarczach są inne i prędkości się nie pokrywają.

Jezeli już masz przekodowane na EU to chyb coś nie tak bo po przekodowaniu i wymianie tarcz powinno wskazywać dobrze

Edytowane przez kdawid

Opublikowano

Test zegarów robi od 0 do 300, więc wskazówki chodzą dobrze po całej tarczy, tylko zaniżają w trakcie jazdy, jak wspomniałem obrotomierz w trakcie jazdy wydaje mi się że też zaniża obroty, nie wiem co jeszcze przekodować, bo na FIS pokazuje dobrze, tak na amerykańskich pokazuje dobrze, więc co mam jeszcze zrobić, po co robią te tarcze skoro przekłamują?

Opublikowano

Test zegarów robi od 0 do 300, więc wskazówki chodzą dobrze po całej tarczy, tylko zaniżają w trakcie jazdy, jak wspomniałem obrotomierz w trakcie jazdy wydaje mi się że też zaniża obroty, nie wiem co jeszcze przekodować, bo na FIS pokazuje dobrze, tak na amerykańskich pokazuje dobrze, więc co mam jeszcze zrobić, po co robią te tarcze skoro przekłamują?

Test robi dobrze bo 0 i 300 są w tych samych miejscach w obu licznikach. Kto CI robił ten licznik?

Tak jak pisałem wcześniej, nie wiem jak jest w B8 ale w B7 żeby zmienić z USA NA Eu trzeba edytować wsad licznika i go wgrać od nowa.

Może któryś z kolegów który zajmuje się licznikami w B8 będzie w stanie Ci pomóc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.