Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] drgania auta przy przyspieszaniu 110-130km/h potem OK


max0107

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy poradźcie mi co to może być. Auto pięknie mi się wkręca ale pojawiają się dziwne drgania całego auta przy prędkości od 110 do 130km/h potem jest OK. nie jest to szarpanie tylko takie drganie autem. przy niższych i wyższych prędkościach jest wszystko super. poradźcie gdzie szukać przyczyny takiego zjawiska, czy może poduszki silnika, skrzyni biegów, czy może coś z zawieszeniem wydechu? a może problem jest gdzieś po stronie silnika? pompowtryski? :embarrassed:może miał ktoś podobne problemy to proszę o jakieś info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć 5 bieg i miej 90km/h i spróbuj przyspieszyć , jak auto zacznie wpadać w drgania to dwumas. no lepiej wymienić bo jak zacznie rzucać Ci na jałowym to się nie da jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie , poczytaj sobie na forum o kole dwumasowym, a wszystko będziesz wiedział , użyj :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i jest tak jak pisałem wcześniej. nie ma drgania budy przy przyspieszaniu od 90.pojawia się to jadąc stalą prędkością np. 110km/h i przyspieszając do ok.130. mniej więcej w tym zakresie prędkości drga buda auta, powyżej jest już spokój. wymienię opony, sprawdzę wydech i poduchy - potem zacznę się martwić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam kółeczka nie ma możliwości żeby dwumas albo przeguby to by sie działo na każdym biegu przy jednakowej prędkości obrotowej silnika kolega pisze o prędkości auta 110 130 ewidentnie opony wpadają w wibracje i jest to silnie odczuwalne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz pierścienie centrujące na felgach(mogą też zostać na piaście-zależy do czego się przykleją).Miałem podobny objaw.Okazało się że na 3 felgach nie było tych pierścieni.Po założeniu jakby ręką odjął.

To jest coś takiego http://allegro.pl/item479052315_nowe_pierscienie_centrujace_do_alufelg.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...